Warner Bros. zwiększa ilość seansów z dubbingiem

W dniach 13-16 grudnia 2021 roku odbyło się 49. Forum Wokół Kina w Gdyni. Dopiero teraz zaczęły pojawiać się relacje z tego wydarzenia na którym kinowi dystrybutorzy dyskutowali na temat swojej bieżącej polityki oraz na temat swoich planów na nadchodzący rok.

Sporo na Forum mówiło się o dubbingu. Paweł Dutkalski z Warner Bros. Entertainment Polska na początku prezentacji zapowiedział, że dystrybutor planuje wprowadzić seanse dubbingowane ze względu na duży popyt wśród odbiorców. Jest to skutek tego, ze ludzie przyzwyczaili się do dubbingu charakterystycznego dla Marvela. W przyszłym roku dystrybutor planuje wprowadzić do kin m.in. następujące filmy: Batman, Black Adam, Flash, Aquaman and the Lost Kingdom, – a także m. in. Inni ludzie na podstawie powieści Masłowskiej, Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore`a, Moomios czy Elvis.

Poza samą deklaracją o zwiększeniu ilości seansów z dubbingiem na ten moment nie wiadomo które dokładnie filmy doczekają się polskiego dubbingu. Prawdopodobnie konkretne tytuły które otrzymają polski dubbing zostały ujawnione w trakcie prezentacji, tyle tylko, że w sieci nie ma relacji video z tego wydarzenia. Na potwierdzenie dubbingu konkretnych filmów trzeba czekać na oficjalną informację od dystrybutora, ale już teraz można zakładać, że filmy oparte na komiksach powinny otrzymać polski dubbing a także Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore`a. Pytanie tylko czy dystrybutor także zdecyduje się na dubbing jeśli okaże się, że film będzie posiadał kategorię wiekową R. Na razie na taki zabieg zdecydował się jedynie nieistniejący Imperial CinePix.

Źródło: ForumWokolKina

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Paweł Dutkalski, fot. Anna Rezulak / KFP

2 komentarze - Dodaj komentarz

Odpowiedz