„Francuzka i miłość”z dubbingiem w kinie Iluzjon

W ramach cyklu „Jean-Paul Belmondo | Do utraty tchu” kino Iluzjon wyświetli francusko-włoski film Francuzka i miłość (La Française et l’amour; 1960). Projekcja odbędzie się w wersji z polskim dubbingiem, opracowanym w 1962 roku w Studiu Opracowań Filmów, na potrzeby dystrybucji kinowej. Reżyserem dubbingu była Zofia Dybowska-Aleksandrowicz. Pierwsza projekcja odbędzie się w niedzielę 3 października w Sali Stolica o godzinie 20:00.

Nowelowa komedia zbudowana z siedmiu opowieści o francuskich dziewczynach i kobietach żyjących w latach sześćdziesiątych. Każda z nich została zrealizowana przez innego reżysera (wyłącznie mężczyzn).

Genezą filmu była ankieta przeprowadzona przez magazyn „Elle” dotycząca poglądów kobiet na swoje życie w otaczającym świecie. Lapidarne i nastrojowe historie podejmują takie tematy jak: dzieciństwo, wiek młodzieńczy, niewinność, małżeństwo, zdrada, rozwód i kobieca samotność. [opis: kino Iluzjon]

Kolejna projekcja filmu Francuzka i miłość odbędzie się w kinie Iluzjon w niedzielę 10 października w Sali Mała Czarna o godzinie 20:00.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Paris Elysées Films / Films Metzger et Woog / Auerbach Film Enterprises.

Jedna odpowiedź - Dodaj komentarz

Odpowiedz