Studio N: dubbingowe plany na 2022 rok

Studio N szykuje się do rozbudowania rynku dubbingowego w Polsce w 2022 roku. To są na razie plany, co wcale nie oznacza, że produkcje faktycznie otrzymają polski dubbing. Na oficjalne potwierdzenie tych informacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Problemem jest zdobycie ścieżki dźwiękowej zawierającej muzykę i efekty tła, potrzebne do wykonania dubbingu. Zdarza się, że niektóre starsze pozycje takiej ścieżki dźwiękowej już nie posiadają przez co wykonanie dubbingu jest niemożliwe. Jeśli będą możliwości techniczne, to Studio N planuje wydać w 2022 roku następujące filmy z polskim dubbingiem:

Gwiezdne wrota

(Stargate; 1994)

Gwiezdne wrota miały kinową premierę w 1994 roku. Film wyreżyserowany przez Rolanda Emmericha miał być początkiem trylogii, ale doczekał się jedynie kontynuacji w postaci seriali telewizyjnych. Ta franczyza nigdy nie była w Polsce dubbingowana. Sam serial posiada kilka różnych wersji lektorskich.

Pokryty hieroglifami tajemniczy pierścień odnaleziony na początku wieku w Egipcie okazuje się być Gwiezdnymi Wrotami – portalem stworzonym przez obcą cywilizację. Daniel Jackson (James Spader), młody naukowiec, który wyjaśnia zagadkę pozaziemskiego pochodzenia i przeznaczenia pierścienia, wraz z wojskową ekspedycją dowodzoną przez pułkownika Jacka O’Neila (Kurt Russell) decydują się na przejście przez tajemniczy pierścień. Żaden z nich nie wie, dokąd prowadzą Wrota.

Gwiezdne wrota zostały uhonorowane Nagrodą Saturna dla Najlepszego Filmu Science Fiction w 1995 roku. Czas trwania filmu wynosi 1 godzinę i 56 minut. Film posiada kategorię wiekową PG-13.

Trylogia Rambo

Rambo: Pierwsza krew (First Blood; 1982), przedstawia losy weterana wojny w Wietnamie, Johna J. Rambo (Sylvester Stallone). Po powrocie do kraju mężczyzna przybywa do małego miasteczka w stanie Waszyngton, by złożyć wizytę swojemu bliskiemu przyjacielowi – tam popada w konflikt ze stróżami prawa i jest dręczony przez Willa Teasle’a (Brian Dennehy), który pełni obowiązki szeryfa na prowincji. Dawny żołnierz US Army Special Forces postanawia ukryć się w pobliskich lasach, gdzie również dochodzi do starcia z prześladowcami. Kolejne części filmu, Rambo II (Rambo: First Blood Part II; 1985) i Rambo III (1988) przedstawiają dalsze losy Johna, który, by odzyskać wolność, podejmuje się specjalnej misji w wietnamskim obozie pełnym amerykańskich więźniów. Zmęczony ciągłą walką, spędza czas w buddyjskim klasztorze w Tajlandii, by wkrótce po tym wyruszyć do Afganistanu na zlecenie pułkownika Samuela Trautmana (Richard Crenna).

Każdy z tych filmów posiada kategorię wiekową R.

Czerwona gorączka

(Red Heat; 1988)

Iwan Danko (Arnold Schwarzenegger) jest moskiewskim milicjantem zwalczającym handlarzy narkotyków. W jednym z zaułków miasta ma miejsce obława na gang narkotykowy. Dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie przyjaciel Iwana. Z pułapki udaje się zbiec szefowi bandy, bezwzględnemu Viktorowi Rostovowi (Ed O’Ross). Danko poprzysięga zemstę i w ślad za groźnym gangsterem udaje się do Chicago. Tu do współpracy zostaje przydzielony mu detektyw amerykańskiej policji Art Ridzik (James Belushi).

Czerwona gorączka posiada kategorię wiekową R. Czas trwania filmu wynosi 1 godzinę i 43 minuty.

Czas Apokalipsy

(Apocalypse Now; 1979)

Czas Apokalipsy to amerykański dramat wojenny z 1979 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Inspiracją dla stworzenia filmu było opowiadanie Josepha Conrada Jądro ciemności.

Czas Apokalipsy koncentruje się na podróży kapitana Willarda (Martin Sheen) – oficera amerykańskiego wywiadu – wysłanego w głąb Kambodży z niebezpieczną misją “bezwzględnego wyeliminowania” dezertera, pułkownika Kurtza (Marlon Brando), który dając się ponieść własnemu szaleństwu, zbuntował się przeciw przełożonym.

Podróżując w górę rzeki kapitan Willard poznaje porucznika Kilgore’a (Robert Duvall), który przy dźwiękach “Walkirii” Wagnera prowadzi szwadron helikopterów do walki i organizuje zawody w surfingu podczas gdy wróg ostrzeliwuje wybrzeże. To on umieszcza Willarda w wojskowej łodzi patrolowej, której czteroosobowa załoga tworzy swoisty mikrokosmos amerykańskiej armii.

Ciemnoskóry dowódca Chief Philips to były taksówkarz próbujący uchronić swoją jednostkę przed zatonięciem, a swoich podwładnych przed narkotykowym obłędem. Chef, nowoorleański kucharz, zaciągnął się do marynarki w nadziei, że jada się tam lepiej niż w piechocie. Jest jeszcze Clean, ciemnoskóry nastolatek z Bronxu (w tej roli 15-letni Laurence Fishburne) i Lance, kalifornijski surfer, porwany przez wojenną zawieruchę. Przemierzając terytorium Kambodży zagłębiają się w otchłań iluzji i wszechogarniającego szaleństwa, poznają najciemniejsze zakamarki ludzkiego serca.

Czas Apokalipsy otrzymał w 1980 roku między innymi dwa Oscary za Najlepsze zdjęcia oraz za Najlepszy dźwięk. Czas trwania filmu wynosi 2 godziny i 33 minuty. Film otrzymał kategorię wiekową R.

To są na chwilę obecną tylko plany dystrybutora. Musimy zaczekać na oficjalne potwierdzenie przez dystrybutora polskiego dubbingu do każdego powyższego filmu. Z przyczyn technicznych, o których wspominaliśmy na początku newsa, dubbing do niektórych filmów może być już niemożliwy. Jak tylko otrzymamy oficjalne potwierdzenie o rozpoczęciu prac nad konkretnymi dubbingami to poinformujemy o tym na łamach strony.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Columbia Pictures / MGM / Zoetrope Studios / Anabasis N.V. / Elcajo Productions / Carolco Pictures.

14 komentarzy - Dodaj komentarz

Odpowiedz