„Bee Simulator”: obsada dubbingu gry uczącej o tym, jak ważne są pszczoły


Chociaż cały świat gier żyje niedawną premierą Star Wars: Jedi – Upadłego zakonu, będącego pierwszą dobrą grą z uniwersum Gwiezdnych wojen od wielu lat, nie jest to jedyna niedawna premiera, którą warto się zainteresować. Dzień wcześniej – 14 listopada – do sprzedaży trafił Bee Simulator. Gra, opracowana przez polskie Varsav Game Studios SA, jak sama nazwa wskazuje, jest symulatorem życia pszczoły. W odróżnieniu od większości gier ze słowem „symulator” w nazwie, takich jak Symulator kozy czy Bread Simulator, stawia ona na walory edukacyjne, mając uczyć graczy – w tym przede wszystkim najmłodszych – o pożyteczności pszczół.

Gra doczekała się pełnej lokalizacji na kilkanaście języków, w tym na polski. Grę wyreżyserowali Hubert Dębski i Emilia Macionczyk, odpowiedzialni również za dźwięk, a Macionczyk – wraz z Anną Oporską-Szybisz – dodatkowo za korektę. Za montaż dźwięku odpowiadał Tomasz Oreł.

W polskiej wersji głosu grywalnej pszczole użyczyła Magdalena Herman-Urbańska, a poza nią wystąpili również Konrad Belina-Brzozowski, Paweł Charczyński, Hubert Dębski, Karol Gajos, Piotr Jabłoński, Paulina Kowalska, Luiza Kwiatkowska, Emilia Macionczyk, Maciej Matusik, Carolin Mrugała, Monika Nowogrodzka, Anna Oporska-Szybisz, Jakub Orliński, Natalia Sławik, Dorota Szczepańska, Monika Szomko jako królowa Damaris i Katarzyna Zawadzka.

Kiedy na horyzoncie pojawiają się pierwsze promienie słońca, ul zaczyna budzić się ze snu. Tutaj hierarchia i pracowitość decydują o zapewnieniu dostatniego, miodnego życia całego roju. Sprawdzasz więc stan skrzydełek, stopień odchylenia czułków, odbierasz zadanie od Królowej i ruszasz, żeby wypełnić swoją pierwszą, samodzielną, pszczelą misję. To jednak dopiero początek Twoich przygód. Wkrótce dowiadujesz się bowiem, że ludzie postanowili ściąć drzewo, w którym mieści się Wasz ul. Od tej chwili los Twój oraz Twojej pszczelej rodziny, leży w Twoich zwinnych łapkach i rączych skrzydełkach! [źródło: opis dystrybutora na Steamie]

Bee Simulator dostępny jest od 14 listopada na wszystkich wiodących platformach – komputerach osobistych (w Epic Game Store) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Premiera na Steamie będzie miała miejsce dopiero pod koniec 2020 roku.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Varsav Game Studios

Brak odpowiedzi - Dodaj komentarz

Odpowiedz