„Crossroads Inn”: obsada dubbingu gry

Wczoraj swoją premierę miała gra strategiczno-ekonomiczna Crossroads Inn, stworzona przez polskie studio Kraken Unleashed. Chociaż karta produktu w serwisie Steam długo zawierała informacje o tym, że gra zostanie wydana tylko z polskimi napisami, na kilka dni przed premierą zamieniona została ona na pełną polską lokalizację. Ostatecznie gra wydana została w wersji lekko hybrydowej – prerenderowane przerywniki pozostawiono w języku angielskim, nie opatrując ich nawet napisami, podczas gdy narrację i głosy postaci niezależnych zdubbingowano. Biorąc pod uwagę, że polskie tłumaczenie sprawia wrażenie nieukończonego (np. nie przetłumaczono części tekstów), nie można wykluczyć, że z czasem zostanie ono poprawione i uzupełnione – również o niezdubbingowane kwestie.

W polskim dubbingu Crossroads Inn udział wzięli m.in.:

  • Jacek Król jako narrator
  • Piotr Bąk jako Martyn Brevet
  • Joanna Pach-Żbikowska jako Mavia, Meilan i służki
  • Zbigniew Konopka jako Oberon
  • Bartosz Wesołowski jako oszust
  • Anna Gajewska
  • Michał Konarski

Lista płac nie zawiera informacji na temat polskiej ani nawet angielskiej wersji, stąd nie jest znana pełna lista aktorów głosowych ani realizatorów dubbingu, w tym reżysera i studia nagraniowego.

W Crossroads Inn wcielasz się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do Twoich zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających Cię gości. Planuj z wyprzedzeniem, dogadzaj różnym grupom społecznym odwiedzającym twój lokal, miej również baczenie na dostawy, a staniesz się najsłynniejszym oberżystą w historii Delcrys! [Opis wydawcy]

Grę, przeznaczoną wyłącznie na komputery, zakupić można od wczoraj za pośrednictwem platformy Steam. Jutro na sklepowych półkach pojawić ma się wydanie pudełkowe.

Źródło: Encyklopedia polskiego dubbingu

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Kraken Unleashed / Klabater.

Odpowiedz