„Logan: Wolverine”: Polsat reklamuje film lektorem

Wygląda na to, że nie będziemy świadkami promowania polskiego dubbingu do filmu aktorskiego dla dorosłego widza w ogólnopolskiej telewizji. Mowa o filmie Logan: Wolverine który otrzymał polski dubbing w 2017 roku na potrzeby dystrybucji kinowej. Polsat promuje emisję tego filmu na swojej antenie zapowiedzią z lektorem.

Oczywiście to, że Polsat promuje film Logan: Wolverine zapowiedzią z lektorem nie oznacza, że film faktycznie zostanie w tej wersji wyemitowany. Kilka lat temu w podobny sposób Polsat reklamował film Avengers, który ostatecznie był emitowany z polskim dubbingiem. Biorąc jednak pod uwagę obecną politykę Polsatu w kwestii promowania polskiego dubbingu, to raczej nie powinniśmy się go spodziewać podczas głównej emisji.

Pewne jest jednak to, że sama stacja powinna dysponować taśmami z polskim dubbingiem filmu Logan: Wolverine które powinien im dostarczyć dystrybutor filmu. To tylko od Polsatu zależy czy wyemituje film z polskim dubbingiem czy w wersji lektorskiej.

Przeszkodą w emisji dubbingu może być godzina emisji. Logan: Wolverine ma się pojawić na antenie Telewizji Polsat w poniedziałek 21 października o godzinie 20:10.

Załącznik nr 3 do rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 23 czerwca 2005 roku zabrania telewizjom nadawania przed godziną 23 „przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich”. Tłumacząc to na ludzki język, stacje telewizyjne muszą cenzurować przekleństwa przed godziną 23:00, aby nie naruszyć przepisów KRRiT.

Problemem może być to, że polski dubbing filmu Logan: Wolverine był całkowicie pozbawiony cenzury. Wulgaryzmy pojawiały się na ekranie w krótkim odstępie czasowym. Gdyby Polsat wyemitował o godzinie 20:10 wersję z polskim dubbingiem to prawdopodobnie naruszyłby wspomniane przepisy KRRiT.

Mimo wszystko nic nie stoi na przeszkodzie, aby ewentualne nocne powtórki filmu Logan: Wolverine, zawierały polski dubbing. W takiej formie film z polskim dubbingiem na dodatkowej ścieżce można było oglądać na antenie Canal+.

Jaką ostatecznie politykę wobec polskiego dubbingu filmu Logan: Wolverine zastosuje Polsat przekonamy się już 21 października o godzinie 20:10.

Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na ten temat na fan page’u Polsatu na Facebooku.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © 20th Century Fox.

5 komentarzy - Dodaj komentarz

Odpowiedz