„Widzę Głosy”: Sebastian Machalski o swojej pracy w dubbingu

Gościem 97. odcinka Widzę Głosy był Sebastian Machalski. Miałem chyba 12 lat, albo ciut mniej. Występowałem w ROMIE w Piotrusiu Panie i tam jakiś człowiek mnie znalazł. Szukali do Księgi dżungli 2 Mowgliego, bo nie mieli żadnego śpiewającego chłopaka, a nas tam było sporo. Więc tak naprawdę całą gromadę chłopaków wzięli do Master Filmu, na casting. Skończyło się tak, że Marek Molak gadał Mowgliego a ja śpiewałem Mowgliego. Więc to była moja pierwsza i chyba największa robota w dubbingu, do tej pory. U szczytu moich umiejętności i osiągnięć zawodowych byłem jak miałem 12 lat. W Księdze dżungli 2 grał mój młodszy brat.

Z takich większych rzeczy był Hotel Transylwania 3 gdzie śpiewałem bardzo fajną piosenkę Krakena. Pokazuje się ogromny Kraken który nagle zaczyna śpiewać taką troszkę dżezującą piosenkę, w oryginale śpiewał to jeden z braci Jonas. Strasznie się cieszyłem, że to wygrałem, bo to taki poważny song do zrobienia, i to była mega frajda. Tylko piosenka, bo później wszystkie reakcje tego Krakena, bo później jest z nim cała walka, oni cośtam się szamoczą, ale to wszystko już było, nie, nie, nie to jest wgrane, Ciebie nie potrzeba.

Sebastian Machalski odnosząc się do dubbingu serialu Kacze opowieści powiedział: Nigdy nie pamiętam który jest który i którego ja robiłem. Bo jest Hyzio, Dyzio i Zyzio. Pomyślałem, że to tylko tak, nie bo na zwiastun wzięli tam kogo mieli pod ręką, a będzie casting i pewnie nie wygram i tak się skończy ta historia.

W kwestii dubbingu serialu Młodzi tytani aktor wspomniał: To było dla mnie tak niepojęte. Ja nie potrafiłem przebrnąć przez to, że tam były góry, góry zębów które ta wróżka żarła, żarła. I to mi się śni po nocach. Ta wróżka zębuszka.

Najczęściej jestem wybierany do papug, trolli, dzieci, wszystkiego co skrzeczy, to najczęściej jestem ja.

Cały wywiad z Sebastianem Machalskim w którym opowiada także o swoich innych rolach w polskim dubbingu prezentujemy poniżej:

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Widzę Głosy.

Odpowiedz