„Terminator: Mroczne przeznaczenie”: polski dubbing bez cenzury

Pod koniec sierpnia pisaliśmy, że Terminator: Mroczne przeznaczenie (Terminator: Dark Fate; 2019) będzie dystrybuowany z polskim dubbingiem. Z uwagi na to, że to film z kategorią wiekową R, to decyzja o zleceniu dubbingu wcale nie była taka pewna, biorąc pod uwagę obecną politykę kinowych dystrybutorów. Jednak Imperial CinePix, jako jedyny kinowy dystrybutor w Polsce, nie boi się dubbingować filmów z kategorią wiekową R.

Terminator: Mroczne przeznaczenie ma w pełni wykorzystać to na co składa się kategoria wiekowa R. Poza przemocą w filmie pojawią się także przekleństwa. Ważnym pytaniem w kontekście polskiego dubbingu jest to czy będzie on pozbawiony cenzury. Na to pytanie odniósł się przedstawiciel Imperial CinePix w jednym z komentarzy pod najnowszym zwiastunem filmu na YouTube:

Wersje dubbingowe dla dorosłych zazwyczaj są pozbawione cenzury, więc możesz zakładać z dużym prawdopodobieństwem, że natkniesz się na taką wersję i tym razem 😉

Na podstawie tej wypowiedzi można powiedzieć, że polski dubbing filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie będzie kolejnym dubbingiem dystrybutora pozbawionym cenzury w dialogach. Trzeba podkreślić, że poprzednie dubbingi Imperial CinePix do filmów z kategorią wiekową R tj. do Logana: Wolverina, Deadpoola 2 oraz Predatora także były pozbawione cenzury w dialogach.

Terminator: Mroczne przeznaczenie zadebiutuje na ekranach polskich kin 8 listopada. Poniżej prezentujemy zwiastun filmu z w wersji z polskimi napisami:

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Skydance Media / Lightstorm Entertainment / Paramount Pictures / Tencent Pictures / Twentieth Century Fox.

Odpowiedz