„Epoka lodowcowa 2: Odwilż”: obsada polskiego dubbingu i emisja w Polsacie

Epoka lodowcowa 2: Odwilż (Ice Age: The Meltdown; 2006) pojawi się dzisiaj na antenie telewizji Polsat. Stacja emituje ten film z polskim dubbingiem. Emisja odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:05. Kolejna powtórka filmu odbędzie się w Polsacie w niedzielę 8 września o godzinie 13:50.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu Epoka lodowcowa 2: Odwilż, w reżyserii Agnieszki Matysiak, odpowiada Studio Sonica. Nagrania powstały w MAFILM AUDIO BUDAPESZT. Nad obsadą pracowała Olga Sawicka. Dialogi polskie napisała Barbara Robaczewska. Nad dźwiękiem i montażem pracowali Tamás Márkus oraz Jacek Osławski. Teksty piosenek napisał Marek Robaczewski. Kierownictwo muzyczne nadzorowała Agnieszka Tomicka a kierownictwo produkcji nadzorowała Aleksandra Dobrowolska.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu Epoka lodowcowa 2: Odwilż wystąpili:

  • Wojciech Malajkat – Manfred
  • Cezary Pazura – Sid
  • Piotr Fronczewski – Diego
  • Tomasz Steciuk – Pancernik Tosiek
  • Karina Szafrańska – Ela
  • Jacek Kawalec – Zdzichu
  • Krzysztof Szczerbiński – Edek

W pozostałych rolach polskiego dubbingu do filmu Epoka lodowcowa 2: Odwilż swoich głosów użyczyli:

Anna Apostolakis, Katarzyna Godlewska, Jarosław Boberek, Ryszard Olesiński, Zbigniew Suszyński, Roman Szafrański, Dariusz Odija oraz Agnieszka Matysiak i inni.

Rosnąca temperatura zwiastuje kres epoki lodowcowej i koniec beztroskiego życia mieszkańców lodowej doliny. Jedynym ratunkiem jest wielka łódź, o której zwierzęta dowiadują się od stada wygłodniałych sępów. Trójka przyjaciół: mamut Manfred (głos Wojciech Malajkat), niezbyt rozgarnięty leniwiec Sid (głos Cezary Pazura) i tygrys Diego (głos Piotr Fronczewski) wyrusza więc we wskazanym kierunku. Manfreda bardziej niż zbliżającą się zagłada martwi fakt, że może być ostatnim ze swojego gatunku. Boi się, że musi pożegnać się z cichym marzeniem o założeniu rodziny. Wkrótce okazuje się jednak, że jego obawy były bezpodstawne. W dość niezwykłych okolicznościach poznaje bowiem młodą mamucią samicę, nieco ekscentryczną Elę (głos Karina Szafrańska). Ela w dzieciństwie straciła rodzinę i wychowywała się dwoma oposami, Zdzichem (głos Jacek Kawalec) i Edkiem (Krzysztof Szczerbiński), jest więc przekonana, że urodziła się oposem i zachowuje się dość nietypowo. Na dalsze poszukiwania łodzi wyruszają w powiększonym składzie. Od czasu do czasu przecina im drogę Wiewiórka, która histerycznie stara się gromadzić zapasy żywności. Tymczasem w otchłaniach wody, której z powodu odwilży wciąż przybywa czyhają zahibernowane niezwykle groźne prehistoryczne bestie. [opis: teleman.pl]

Kinowa premiera filmu Epoka lodowcowa 2: Odwilż odbyła się 31 marca 2006 roku.

Źródło: Dubbingpedia

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Twentieth Century Fox Animation / Blue Sky Studios.

Odpowiedz