„Terminator: Mroczne przeznaczenie” otrzyma polski dubbing

Terminator: Mroczne przeznaczenie (Terminator: Dark Fate) będzie dystrybuowany w wersji z polskim dubbingiem. Informacja ta została potwierdzona przez dystrybutora w odpowiedzi na komentarz pod najnowszym zwiastunem w wersji oryginalnej zamieszczonym na jego kanale na YouTubie. Na razie Imperial CinePix nie zamieścił jeszcze zwiastuna z polskim dubbingiem.

Terminator: Mroczne przeznaczenie jest kolejnym, po Loganie: Wolverinie, Deadpoolu 2 i Predatorze, filmem dla dorosłego widza, który będzie dystrybuowany przez Imperial CinePix z dubbingiem. Warto tutaj podkreślić, że James Cameron, producent filmu, potwierdził niedawno w wywiadzie, że Mroczne przeznaczenie oficjalnie otrzyma kategorię wiekową R.

Ostatnim filmem franczyzy, któremu przyznano tę kategorię, był Terminator 3: Bunt maszyn z 2003 roku. Kolejne części miały już kategorię wiekową PG-13.

Terminator: Mroczne przeznaczenie jest symbolem bardziej przychylnej polityki wobec dubbingu niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. O fabule wiadomo niewiele poza ogólną informacją, że będzie to bezpośrednia kontynuacja Terminatora 2: Dnia sądu z 1991 roku, ignorująca wydarzenia ze wszystkich następujących po nim filmów.

W obsadzie Terminatora: Mrocznego przeznaczenia ponownie wystąpią Linda Hamilton jako Sarah Connor, Edward Furlong jako John Connor oraz Arnold Schwarzenegger jako terminator T-800. Ich przeciwnikiem będzie zupełnie nowy, superzaawansowany terminator Rev-9, w którego wcielił się Gabriel Luna. Na chwilę obecną kluczowym pytaniem w kontekście obsady polskiego dubbingu jest to, czy Arnold Schwarzenegger ponownie przemówi głosem Marcina Trońskiego. Jak dotąd aktor dubbingował Schwarzeneggera w każdym z trzech filmów, które zostały zdubbingowany na język polski: w Świątecznej gorączce (1996), w Batmanie i Robienie (1997) oraz w W 80 dni dookoła świata (2004). Możliwe, że przekonamy się o tym przy okazji premiery najnowszego zwiastuna z polskim dubbingiem, gdzie Arnold Schwarzenegger ma kwestie dialogowe.

Terminator: Mroczne przeznaczenie zadebiutuje na ekranach polskich kin 8 listopada. Poniżej prezentujemy zwiastun filmu z w wersji z polskimi napisami:

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Skydance Media / Lightstorm Entertainment / Paramount Pictures / Tencent Pictures / Twentieth Century Fox.

11 komentarzy - Dodaj komentarz

Odpowiedz