„X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”: obsada polskiego dubbingu i premiera w HBO

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (X-Men: Days of Future Past; 2014) pojawił się właśnie w usłudze HBO GO. Dużym zaskoczeniem jest to, że film został udostępniony w wersji z kinowym dubbingiem, a nie w wersji lektorskiej, tak jak ma to miejsce w przypadku pozostałych filmów z kategorią PG-13 które posiadają kinowy dubbing a w HBO GO są dostępne jedynie z lektorem. O tym czy polski dubbing będzie emitowany także na antenie HBO przekonamy się już niedługo.

Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że kilka lat temu Canal+ promował premierę filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie na swojej antenie fragmentami kinowego dubbingu, ale ostatecznie stacja zdecydowała się na emisję jedynie wersji lektorskiej. HBO jest pierwszą płatną telewizją która zdecydowała się na udostępnienie tego dubbingu.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, w reżyserii Jerzego Dominika, odpowiada studio Sonica. Tłumaczenie i dialogi polskie napisał Michał Wojnarowski. Nad montażem pracował Maciej Brzeziński. Mixu dokonano w DELUXE. Organizacją produkcji zajmowała się Agnieszka Kudelska.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie wystąpili:

 • Waldemar Barwiński – Młody Charles Xavier / Profesor X (James McAvoy)
 • Piotr Zelt – Młody Erik Lehnsherr / Magneto (Michael Fassbender)
 • Lidia Sadowa – Raven Darkhölme / Mystique (Jennifer Lawrence)
 • Krzysztof Banaszyk – Logan / Wolverine (Hugh Jackman)
 • Lesław Żurek – Młody Hank McCoy / Młody Beast (Nicholas Hoult)
 • Piotr Fronczewski – Charles Xavier (Patrick Stewart)
 • Wiktor Zborowski – Magneto (Ian McKellen)
 • Jarosław Boberek – Bolivar Trask (Peter Dinklage)
 • Bartosz Obuchowicz – Pietro Maximoff / Quicksilver (Evan Peters)
 • Robert Jarociński – William Stryker (Josh Helman)
 • Stefan Knothe – Richard Nixon (Mark Camacho)

W pozostałych rolach polskiego dubbingu do filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie swoich głosów użyczyli:

Anna Gajewska, Julia Kołakowska, Agnieszka Kudelska, Tomasz Błasiak, Miłogost Reczek, Leszek Zduń, Bartłomiej Magdziarz, Jakub Szydłowski, Jakub Wieczorek, Wojciech Słupiński, Wojciech Szymański, Stanisław Biczysko, Michał Głowacki, Maksymilian Zdybicki, Julia Siechowicz, Magdalena Turczeniewicz oraz Jerzy Dominik.

W niedalekiej przyszłości mutanci żyją w ciągłym zagrożeniu. Są skutecznie ścigani przez strażników, 5,5-metrowe mordercze machiny, które nie tylko wykrywają gen mutacji, ale także przejmują moce i wygląd swoich ofiar. By przetrwać, mutanci muszą sprawić, żeby strażnicy nigdy nie powstali. Jedynym, który dzięki umiejętności regeneracji może przeżyć podróż w czasie jest Woverine (Hugh Jackman). Jego zadaniem jest cofnąć się do lat 70. XX wieku, odnaleźć Charlesa Xaviera (James McAvoy) i Magneta (Michael Fassbender), namówić ich do współpracy i powstrzymać dr. Bolivara Traska (Peter Dinklage) przed stworzeniem robotów-zabójców. Misja jest trudna, bowiem w latach 70. Xavier jest wrakiem człowieka. Załamany po stracie uczennicy i przyjaciółki Raven (Jennifer Lawrence) i po wypadku, w wyniku którego został sparaliżowany, izoluje się od świata, traci również swoje niezwykłe zdolności mentalne. Współpraca z Magneto, który odebrał mu Raven jest ostatnią rzeczą, o której myśli. Tymczasem Raven, która przyjęła imię Mystique, zwróciła się przeciw ludziom. Jej celem jest dr Trask, którego śmierć na zawsze poróżniłaby ludzi i mutantów, przyczyniając się do wprowadzenia programu budowy strażników. Wolverne i Xavier muszą ją powstrzymać… [opis: teleman.pl]

Premiera filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie na antenie HBO odbędzie się w sobotę 17 sierpnia o godzinie 20:10.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Twentieth Century Fox.

Odpowiedz