21st Century Fox przejęte przez Disneya. Będzie więcej dubbingu?

Na ten moment czekaliśmy od końca 2017 roku, kiedy to podano do wiadomości, że The Walt Disney Company jest zainteresowane kupnem studia 21st Century Fox. Niecałe półtora roku później transakcja została zakończona. Dokładnie 20 marca o godzinie 12:02 czasu wschodnioamerykańskiego, czyli o godzinie 17:02 czasu polskiego 21st Century Fox stanie się częścią The Walt Disney Company.

Nie sposób w tym momencie nie odnieść się do kwestii polskiego dubbingu. Jak wiadomo, począwszy od 2012 roku Disney postawił na politykę pro-dubbingową w polskich kinach. Wielką niewiadomą jest to, jak kwestia polskiego dubbingu będzie postrzegana w kontekście filmów wyprodukowanych przez 21st Century Fox.

Disney wszedł w posiadanie takich marek jak American Horror Story, Fargo, Avatar, Deadpool, Fantastyczna czwórka, Głowa rodziny, Homeland, Kevin sam w domu, Legion, Noc w muzeum, Obcy, Planeta małp, Predator, X-Men czy Simpsonowie.

Raczej należy się spodziewać, że największe szanse na dubbing będą miały nowości kinowe niż produkcje które trafiły już na rynek kina domowego w wersji lektorskiej. O polityce wobec dubbingu powinniśmy się dowiedzieć w ciągu najbliższych miesięcy, jeśli dystrybutor opublikuje zwiastuny filmów studia 21st Century Fox z polskim dubbingiem.

Warto przypomnieć, że dotychczasowy dystrybutor filmów 21CF, Imperial CinePix, nie bał się dubbingować filmów aktorskich z kategorią wiekową R. Podejście Disneya w tej kwestii jest wielką zagadką. Jeśli zdarzy się cud i Terminator: Mroczne przeznaczenie, doczeka się zwiastuna z polskim dubbingiem, to należy zakładać. że Disney może być skłonny do dubbingowania filmów przeznaczonych dla dorosłego widza.

Zwolennikom dubbingu nie pozostaje nic innego jak tylko przyglądać się poczynaniom dystrybutora w tej kwestii.

Źródło: Deadline.com

Grafika wykorzystana w nagłówku: © The Walt Disney Company / 20th Century Fox.

3 komentarze - Dodaj komentarz

Odpowiedz