Disney planuje filmy z kategorią wiekową R po przejęciu 20th Century Fox

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje na temat przejęcia 20th Century Fox przez Disneya. Całość ma zostać domknięta w pierwszej połowie 2019 roku. Wiele osób zastanawiało się, jak przejęcie studia przez Disneya wpłynie na produkcję filmów z wysoką kategorią wiekową R. Obawiano się, że Disney, może z nich zrezygnować.

Wątpliwości w tej kwestii rozwiał Bob Iger, szef Disneya który 5 lutego 2019 roku wziął udział w konferencji telefonicznej z inwestorami. Zapytany o treści Foxa z wysoką kategorią wiekową R. Iger podkreślił świadomość popularności Deadpoola i to, że nie mają zamiaru nic w tym aspekcie zmieniać. Szef Disneya potwierdził, że nadal będą powstawać filmy z wysoką kategorią wiekową R (film niewskazany dla osób poniżej 17 roku życia) na czele z przygodami Deadpoola.

Oznacza to, że 20th Century Fox będzie nadal produkowało filmy z kategorią wiekową R. Zagadką w tej kwestii jest jedynie to, jak przejęcie 20th Century Fox przez Disneya wpłynie na zlecanie polskiego dubbingu do kinowych filmów aktorskich, i czy będzie go więcej niż obecnie. Warto przypomnieć, że jak dotąd jedynie filmy 20th Century Fox, z kategorią wiekową R, były wyświetlane w kinach z polskim dubbingiem. Możliwe że odpowiedź na to pytanie poznamy jeszcze w tym roku.

Źródło: naEKRANIE.pl, planetamarvel.net

Grafika wykorzystana w nagłówku: © The Walt Disney Company / 20th Century Fox.

Odpowiedz