„Mia i biały lew”: obsada polskiego dubbingu

Prezentujemy listę realizatorów polskiego dubbingu do francuskiego filmu fabularnego Mia i biały lew (Mia et le lion blanc; 2018). Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu, w reżyserii Dariusza Błażejewskiego, odpowiada Studio PRL. Dialogi napisał Grzegorz Drojewski. Nad nagraniem dialogów pracowali Anton Borowy oraz Artur Stodolny. Nad montażem dialogów, zgraniem dźwięku pracował Artur Stodolny. Kierownictwo produkcji nadzorowały Agata Bornus oraz Izabela Stupa-Chybowska.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu Mia i biały lew wystąpili:

  • Sara Lewandowska – Mia Owen (Daniah De Villiers)
  • Jacek Kopczyński – John Owen (Langley Kirkwood)
  • Lidia Sadowa – Alice Owen (Mélanie Laurent)
  • Antoni Scardina – Mick Owen (Ryan Mac Lennan)
  • Jakub Wieczorek – Dirk (Brandon Auret)
  • Miriam Aleksandrowicz – Jodie (Lillian Dube)

W pozostałych rolach polskiego dubbingu do filmu Mia i biały lew swoich głosów użyczyli:

Martyna Wojciechowska, Eryk Błażejewski, Ignacy Karczewski, Pola Kasprow, Paweł Wiśniewski, Miłogost Reczek, Dariusz Błażejewski, Julia Kołakowska-Bytner, Brygida Turowska, Justyna Orzechowska, Mikołaj Klimek, Mateusz Kwiecień oraz Piotr Furman i inni.

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt. [opis dystrybutora]

Mia i biały lew zadebiutuje na ekranach polskich kin 1 lutego. Film dystrybuuje Kino Świat.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Galatée Films / Outside Films / Film Afrika Worldwide / M6 Films / StudioCanal / Kino Świat.

Odpowiedz