„Hellboy” otrzyma polski dubbing

Hellboy (2019) będzie dystrybuowany z polskim dubbingiem. Monolith Films potwierdził dubbing zamieszczając krótką informację o wyborze na końcu zwiastuna w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych newsów, spośród tych które pojawią się w tym roku na naszych łamach.

Hellboy od początku produkcji jest zapowiadany jako film z kategorią wiekową R. Oznacza to, że nie jest wskazany dla osób poniżej 17 roku życia z uwagi na dużą dawkę przemocy. David Harbour wcielający się w tytułową rolę w jednym z wywiadów powiedział:

Kategoria wiekowa R na którą się decydujemy, będzie trochę krwawa, z elementami horroru, ale chodzi o to, aby stworzyć dojrzały film z motywami dla widzów dorosłych.

Warto podkreślić, że poprzednie dwie odsłony Hellboy’a posiadały kategorię wiekową PG-13. Hellboy dołączył do wąskiego na chwilę obecną grona filmów aktorskich dla dorosłego widza, które posiadają polski dubbing zlecony na potrzeby dystrybucji kinowej. Do tej pory na dubbing filmów z kategorią wiekową R decydował się jedynie Imperial CinePix.

W obsadzie wersji oryginalnej filmu Hellboy pojawią się także Milla Jovovich jako Nimue, królowa krwi oraz Ian McShane (Profesor Bruttenholm), Sophie Okonedo (Pani Hatton), Daniel Dae Kim (Ben Daimio), Sasha Lane (Alice Monaghan) i inni. Fabuła filmu nie jest jeszcze znana.

Hellboy zadebiutuje na ekranach polskich kin 12 kwietnia.

Źródło: cnet.com, pl.ign.com

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Nu Boyana FX / Campbell Grobman Films / Dark Horse Entertainment / Lawrence Gordon Productions / Millennium Films.

2 komentarze - Dodaj komentarz

Odpowiedz