„Robin Hood: Początek”: obsada polskiego dubbingu

Dzięki uprzejmości Monolith Films prezentujemy listę realizatorów polskiego dubbingu do filmu Robin Hood: Początek (Robin Hood; 2018). Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu, w reżyserii Elżbiety Kopocińskiej, odpowiada studio Start International Polska. Dialogi napisała Alicja Roethel. Nad dźwiękiem i montażem pracował Janusz Tokarzewski. Kierownictwo produkcji nadzorowała Dorota Kazimierska-Nyczek.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu Robin Hood: Początek wystąpili:

  • Józef Pawłowski – Robin Hood (Taron Egerton)
  • Maria Pawłowska – Marion (Eve Hewson)
  • Błażej Wójcik – Mały John (Jamie Foxx)
  • Marek Kalita – Szeryf Nottingham (Ben Mendelsohn)
  • Michał Mikołajczak – Szkarłatny Will (Jamie Dornan)
  • Przemysław Glapiński – Tuck (Tim Minchin)
  • Paweł Szczesny – Archidiakon (Ian Peck)
  • Wojciech Machnicki – Lord Pembroke (Cornelius Booth)
  • Maciej Maciejewski – Guy z Gisbourne (Paul Anderson)
  • Michał Klawiter – Clayton (Scot Greenan)

W pozostałych rolach polskiego dubbingu do filmu Robin Hood: Początek swoich głosów użyczyli:

Miłogost Reczek – Kardynał, Marta Dobecka, Karol Dziuba, Łukasz Górski, Maciej Kosmala, Maciej Kowalik, Damian Kulec, Remigiusz Maciaszek, Konrad Makowski, Aleksandar Milićević, Przemysław Niedzielski, Tomasz Olejnik, Antonina Pach-Żbikowska, Michał Poznański, Szymon Roszak, Lena Schimscheiner, Anna Szpaczyńska, Robert Tondera, Piotr Warszawski, Izabela Warykiewicz, Marta Wągrocka oraz Janusz Wituch.

Robin Hood to już nie rozbójnik z Sherwood, ale wojownik gotów rzucić wyzwanie potężnej armii i skorumpowanej władzy.

Zrealizowana z wielkim rozmachem, pełna przygód, wielkich scen bitewnych i humoru opowieść o narodzinach legendy Robina z Sherwood. Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina – piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mieście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który obiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wymagają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią. [opis dystrybutora]

Robin Hood: Początek zadebiutuje na ekranach polskich kin 29 listopada.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Appian Way / Lionsgate / Safehouse Pictures / Thunder Road Pictures.

2 komentarze - Dodaj komentarz

Odpowiedz