„Chłopiec z burzy” otrzyma polski dubbing

Chłopiec z burzy (Storm Boy) będzie dystrybuowany z polskim dubbingiem, o czym informuje portal dubbing.pl. Jest to już druga adaptacja książki Colina Thiele’a. Co ciekawe, pierwsza jej adaptacja, zrealizowana w 1976 roku, również była wyświetlana w polskich kinach z polskim dubbingiem. Jej premiera miała miejsce w 1979 roku, a dubbing wyreżyserowała Izabela Falewicz.

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline. [opis dystrybutora]

Chłopiec z burzy zadebiutuje na ekranach polskich kin 18 stycznia 2019 roku. Film dystrybuuje Monolith Films. Poniżej prezentujemy zwiastun filmu z polskimi napisami:

Źródło: dubbing.pl

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Ambience Entertainment / Best FX Adelaide.

Odpowiedz