„Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo” z dubbingiem w Polsacie

Tego nikt się nie spodziewał. W trakcie pisania tego newsa w TV Polsat trwa emisja filmu Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo (Star Wars Episode I: The Phantom Menace; 1999) w wersji z kinowym dubbingiem. To pierwsza emisja tego dubbingu na antenie Polsatu. Do tej pory, od przeszło 18-stu lat, Polsat nadawał ten film w wersji lektorskiej.

Przez cały lipiec w Polsacie będą emitowane kolejne części Gwiezdnej Sagi, tak więc jest całkiem możliwe, że i te filmy emitowane do tej pory z lektorem, tym razem zostaną wyemitowane z polskim dubbingiem.

Po uratowaniu królowej Naboo, Amidali (Natalie Portman), uczeń Jedi, Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i jego Mistrz Jedi, Qui-Gon Jinn (Liam Neeson), unieruchomieni na planecie Tatooine, poznają młodego niewolnika, dziewięcioletniego Anakina Skywalkera. Obdarzony Mocą Anakin, wygrywa swoją wolność w wyścigu i opuszcza dom, by szkolić się na rycerza Jedi. Po powrocie na Naboo, Anakin i królowa Amidala stawiają czoła groźnej inwazji, a dwaj Jedi walczą ze śmiertelnym wrogiem znanym jako Darth Maul. Wkrótce zdają sobie sprawę, że atak jest częścią złowrogiego planu przygotowanego przez Sithów i siły ciemnej strony mocy. [opis dystrybutora]

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, w reżyserii Jacka Rozenka, odpowiada Sun Studio Denmark. Premiera dubbingu miała miejsce 17 września 1999 roku. Kolejna powtórka filmu odbędzie się w Polsacie w niedzielę 8 lipca o godzinie 10:25.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Lucasfilm.

13 komentarzy - Dodaj komentarz

Odpowiedz