„Rampage: Dzika furia”: obsada polskiego dubbingu

Dzięki uprzejmości Warner Bros. prezentujemy listę realizatorów polskiego dubbingu do filmu Rampage: Dzika furia (Rampage; 2018). Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu, w reżyserii Joanny Węgrzynowskiej-Cybińskiej, odpowiada studio SDI Media Polska. Dialogi polskie napisał Jakub Kowalczyk. Nad nagraniem i montażem polskich dialogów pracowała Kinga Zuchowicz-Pinilla. Zgrania wersji polskiej dokonał Marek Ołdak. Organizacją nagrań zajmowała się Beata Jankowska. Kierownikiem produkcji był Marcin Kopiec.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu Rampage: Dzika furia wystąpili:

  • Krzysztof Banaszyk – Davis Okoye (Dwayne Johnson)
  • Marta Wągrodzka – dr Kate Caldwell (Naomie Harris)
  • Wojciech Paszkowski – Harvey Russell (Jeffrey Dean Morgan)
  • Lidia Sadowa – Claire Wyden (Malin Akerman)
  • Kamil Kula – Brett Wyden (Jake Lacy)
  • Sebastian Perdek – Nelson (P.J. Byrne)
  • Jakub Wieczorek – Blake (Demetrius Grosse)
  • Piotr Bajtlik – Connor (Jack Quaid)
  • Łukasz Pruchniewicz – Burke (Joe Manganiello)
  • Aneta Todorczuk-Perchuć – dr Kerry Atkins (Marley Shelton)

W pozostałych rolach polskiego dubbingu do filmu Rampage: Dzika furia swoich głosów użyczyli:

Izabella Bukowska-Chądzyńska, Olga Cybińska, Agnieszka Kunikowska, Marta Markowicz, Paulina Moś, Agata Pruchniewska, Paulina Sacharczuk, Anna Szymańczyk, Waldemar Barwiński, Adam Bauman, Tomasz Błasiak, Tomasz Borkowski, Krzysztof Cybiński, Sebastian Cybulski, Rafał Fudalej, Przemysław Głapiński, Mikołaj Klimek, Maciej Kowalik, Maksymilian Bogumił, Kamil Pruban, Szymon Roszak, Krzysztof Szczerbiński, Bartosz Wesołowski oraz Łukasz Węgrzynowski.

Prymatolog Davis Okoye (Dwayne Johnson), który trzyma ludzi na dystans, nawiązał silną więź z George’em — niezwykle inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, którym opiekuje się od czasu jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną, rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie. Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconym przez środowisko inżynierem genetycznym, aby znaleźć antidotum. Jednocześnie stara się przetrwać na nieustannie zmieniającym się polu walki i nie tylko zapobiec globalnej katastrofie, ale też uratować przerażającą istotę, która niegdyś była jego przyjacielem. [opis dystrybutora]

Pierwsze pokazy przedpremierowe filmu Rampage: Dzika furia odbędą się z polskim dubbingiem w wybranych kinach już we wtorek 1 maja. Oficjalna premiera odbędzie się 11 maja. Poniżej prezentujemy zwiastun filmu w wersji oryginalnej:

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Flynn Picture Company / New Line Cinema / Twisted Media / Wrigley Pictures.

Odpowiedz