Dubbingowy box office: 6-8 kwietnia 2018


Mamy za sobą już jeden z tych wyjątkowych weekendów, kiedy do kin weszły aż trzy filmy z kategorią PG-13, które doczekały się dubbingu. Jak można było się spodziewać, walka o widza była zażarta, tym bardziej, że w kinach nadal wyświetlany jest Pitbull: Ostatni pies.

Jak donosi Box Office’owy Zawrót Głowy, miniony weekend należał jednak do najnowszego filmu Stevena Spielberga – Player One, na który wybrało się 60,8 tys. widzów, a wraz z pokazami przedpremierowymi – 88 tys.

Na drugim miejscu zastawienia Twarz, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, a na trzecim – Tomb Raider. Zrestartowana odsłona przygód Lary Croft również w Polsce okazała się być mniejszym sukcesem, niż zakładano. W miniony weekend na film wybrało się 44,7 tys. widzów, a wraz z pokazami przedpremierowymi – 68,1 tys.

Na miejscu piątym również debiutująca w miniony weekend animacja Luis i obcy (łącznie 35,1 tys. widzów), a dopiero na szóstym – Maria Magdalena. Podobnie jak Player One i Tomb Raider, pokazywana była ona przedpremierowo od 2 kwietnia, jednak nawet mimo religijnej tematyki, ta dubbingowa nowość poradziła sobie w okolicach Wielkanocy najsłabiej. Łącznie na koncie filmu znajduje się zaledwie 10,9 tys. widzów. Z drugiej strony, nie powinno to dziwić, ponieważ nigdzie nie budzi on zbytniego zainteresowania – nawet mimo Rooney Mary i Joaquina Phoeniksa w obsadzie, zgromadził on na całym świecie raptem 10 mln dolarów.

Spośród filmów dubbingowanych, pierwszą dziesiątkę kompletują animacja Gnomeo i Julia: Tajemnica zaginionych krasnali (10,1 tys. widzów w ostatni weekend, 210,6 od momentu premiery) i widowisko science-fiction Pacific Rim: Rebelia (5,6 tys. / 118 tys.)

Źródło: Box Office’owy Zawrót Głowy

2 komentarze - Dodaj komentarz

Odpowiedz