„Tomb Raider”: obsada polskiego dubbingu


Strona World of Tomb Raider, dzięki której dowiedzieliśmy się o tym, że tegoroczny filmowy Tomb Raider będzie dystrybuowany również z polskim dubbingiem, opublikowała dziś jego obsadę. Polską wersję, zrealizowaną w Studiu Sonica, wyreżyserował Leszek Zduń, a dialogi do niej napisał Jan Jakub Wecsile. W dubbingu udział wzięli m.in.:

oraz: Michał Konarski, Jakub Hojda, Karolina Kalina-Bulcewicz, Lena Schimscheiner, Wojciech Żołądkowicz, Jacek Król, Maciej Kosmala, Grzegorz Falkowski, Tomasz Błasiak, Stanisław Biczysko, Krzysztof Plewako-Szczerbiński i Mikołaj Klimek.

Obsada zdaje się sugerować, że film miesza ze sobą wątki nie tylko z gry Tomb Raider z 2013 roku, ale też jej o dwa lata późniejszej kontynuacji, Rise of the Tomb Raider, w której to zadebiutowała postać Any. 14 września br. zadebiutuje z kolei trzecia część serii, Shadow of the Tomb Raider, która prawdopodobnie również będzie dubbingowana na język polski.

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera? [opis dystrybutora]

Tomb Raider trafi do kin 6 kwietnia br.

Źródło: laracroft.pl

Grafika wykorzystana w nagłówku: © GK Films / Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) / Square Enix / Warner Bros.

Odpowiedz