„Więzień labiryntu: Lek na śmierć”- bardzo dobre otwarcie

Poznaliśmy wyniki polskiego box office’u za weekend 26-28 stycznia. Bardzo dobry wynik uzyskał film Więzień labiryntu: Lek na śmierć który w trakcie premiery obejrzało 96,8 tys. widzów, co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca w zestawieniu. Średnia widzów na kopię wynosiła 646. Dla porównania pierwszą część na starcie zobaczyło 38,3 tys. widzów, a ogółem 194,6 tys. widzów, natomiast drugą 56 tys. widzów i łącznie 211,6 tys. widzów. Przypominamy, że poprzednie odsłony były dystrybuowane bez polskiego dubbingu. Prawdopodobnie Więzień labiryntu: Lek na śmierć przebije ich całkowity wynik już po 10 dniach wyświetlania. Wzrostu frekwencji w przypadku ostatniej odsłony trylogii należy upatrywać w tym, że dystrybutor zdecydował się na polski dubbing.

Czwarte miejsce w zestawieniu zajął Cudowny chłopak z wynikiem 86,2 tys. widzów (ogółem 263,8 tys. widzów od dnia premiery). Miejsce piąte przypadło animacji Gnomy rozrabiają która w premierowy weekend zebrała 63,4 tys. widzów. Na miejscu szóstym znalazła się animacja Fernando z wynikiem 54,2 tys. widzów (ogółem 505,5 tys. widzów od dnia premiery).

Ósme miejsce zajął Paddington 2 na który wybrało się jeszcze 32 tys. widzów. Film obejrzało w polskich kinach znakomite 623,9 tys. widzów. Przedostatnie miejsce w zestawieniu przypadło animacji Tedi i mapa skarbów którą wybrało 30,2 tys. widzów (ogółem 97,6 tys. widzów od dnia premiery).

Na sam koniec warto wspomnieć o filmie Jumanji: Przygoda w dżungli. W miniony weekend film obejrzało jeszcze 29,6 tys. widzów dzięki czemu udało się przebić granicę 500 tys. widzów. Na chwilę obecną film obejrzało w polskich kinach 505 721 widzów.

Źródło: Box Office’owy Zawrót Głowy

Grafika wykorzystana w nagłówku: © 20th Century Fox / Imperial CinePix.

Jedna odpowiedź - Dodaj komentarz

Odpowiedz