„God of War”: nowy zwiastun potwierdza polski dubbing

God of War, stanowiący reboot serii gier pod tym samym tytułem, to ponad wszelką wątpliwość jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku wśród posiadaczy konsoli PlayStation 4. Bohaterem serii pozostaje Kratos, który jednak po zabiciu wszystkich bogów olimpijskich i dokonaniu na nich zemsty, rozpoczyna walkę z bogami nordyckimi. Opublikowany dziś zwiastun gry potwierdza to, co wobec trwającej od 2009 roku polityki dystrybutora, Sony Interactive Entertainment Polska, było niemal pewne – gra dostępna będzie również z polskim dubbingiem do wyboru.

W zwiastunie usłyszeć można m.in. Grzegorza PawlakPawła Szczesnego i Karolinę Kalinę-Bulcewicz, sądząc jednak po komentarzach, dla wielu największym zaskoczeniem jest głos Kratosa. W poprzednich odsłonach dubbingowany była on przez Bogusława Lindę, którego głos został przez producentów uznany za tak dobrze pasujący do postaci, że w odróżnieniu od oryginalnego aktora, Terrence’a C. Carsona, nie był on modulowany komputerowo w celu osiągnięcia lepszego efektu. Na potrzeby nowej odsłony, obierającej nowy kierunek, Carson został jednak zastąpiony przez Christophera Judge’a, w polskim zwiastunie zaś zamiast Lindy głosu udziela mu Artur Dziurman. Portal GRYOnline.pl informuje co prawda, że informacje o polskiej wersji zostaną udostępnione w późniejszym czasie, z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak przypuszczać, że głos ze zwiastuna opublikowanego tak blisko premiery jest już ostateczny.

Premiera God of War zapowiedziana została na 20 kwietnia br. Gra, podobnie jak poprzedniczki, najprawdopodobniej dozwolona będzie dla graczy od 18. roku życia i będzie stanowiła tytuł na wyłączność dla konsoli PlayStation 4.

Grafika wykorzystana w nagłówku: © Sony Interactive Entertainment.

Jedna odpowiedź - Dodaj komentarz

Odpowiedz