Dubbingowe Zbuki 2017 – rusza głosowanie czytelników

Dubbingowe Zbuki to już nasza mała tradycja. Pierwsza „edycja” była po prostu felietonem, w którym opisywałem to, co mi się podobało i nie podobało w dubbingach z 2015 roku, a całość uzupełniona została o dość szybkie podsumowanie użytkowników naszego forum. Ubiegłoroczna edycja była prowadzona już trochę sprawniej, po pół na pół pomiędzy użytkownikami a mną. Jeśli chodzi o rok 2017, idziemy o krok dalej – teraz sami możecie wskazać najgorsze i najlepsze Waszym zdaniem dubbingi, role i dialogi, które otrzymają Zbuki (te złe) i Niezbuki (te dobre). W tym roku plebiscyt podzielony jest na dwie części: dla redaktorów i użytkowników forum oraz dla czytelników. Każda zainteresowana osoba może przejść do FORMULARZA GŁOSOWANIA, gdzie zobaczy listę kategorii z propozycjami – są to nominacje wyłonione w głosowaniu redakcji i użytkowników. Nie jesteśmy jednak nieomylni, nie musimy mieć takich samych gustów jak Ty, dlatego w każdej kategorii możesz nominować własnego kandydata. Jeżeli taka osoba czy tytuł zdobędzie odpowiednio dużo głosów, oczywiście zostanie uznana w głosowaniu publiczności, „nadpisując” nasze propozycje. Głosowanie we wszystkich kategoriach nie jest obowiązkowe: jeżeli nie posiadasz w jakiejś faworyta, pozostaw ją pustą.

Jeżeli chcesz nominować własnego kandydata, wybierz opcję „Inne” i wpisz swoją propozycję. Uwaga: Twoja propozycja musi jasno wskazywać, czego lub kogo konkretnie dotyczy nominacja. Głosy typu „Jan Kowalski” nie będą uznawane. W przypadku aktorów propozycja musi być podana w formie „Jan Kowalski – Rola”, „Jan Kowalski – Tytuł filmu” lub „Jan Kowalski – Rola (Tytuł)”, zaś w przypadku dialogów wymagany jest tytuł – jeżeli nie wiesz lub nie pamiętasz, kto napisał dialogi, podawanie nazwiska dialogisty nie jest obowiązkowe.

Przypomnijmy, że niekwestionowanym „zwycięzcą” ubiegłorocznej edycji plebiscytu był film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, który zdobył wyróżnienia dla najgorszego dubbingu oraz najgorszych ról męskiej (Jacek Rozenek) i żeńskiej (Bożena Furczyk). Zwycięzcami, już bez ironii, zostali z kolei Mój przyjaciel smok, Maciej Zakościelny i Anna Smołowik.

Głosowanie trwa do niedzieli, do godziny 23:59:59.

Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do końca miesiąca.

4 komentarze - Dodaj komentarz

Odpowiedz