„Napoleon” z polskim dubbingiem na zlecenie TVP

Telewizja Polska w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia pozytywnie zaskoczyła swoich widzów. Dzisiejsza emisja aktorskiego filmu familijnego Napoleon (1995) odbyła się z polskim dubbingiem. Nie był to jednak kinowy dubbing z lat 90. w reżyserii Dariusza Dunowskiego, który najprawdopodobniej już nie istnieje, a wykonany specjalnie na zlecenie TVP. Nie wiemy tylko czy jest to premiera nowego dubbingu, czy był on już wcześniej emitowany na antenie TVP.

Niestety znamy tylko szczątkową listę płac dubbingu ponieważ w połowie czytania listy płac pojawił się spiker który zaczął zapowiadać kolejny program TVP, skutecznie zagłuszając podawaną obsadę dubbingu. Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej filmu Napoleon odpowiada Telewizja Polska – Agencja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Dubbing wyreżyserowała Maria Brzostyńska. Dialogi napisała Dorota Dziadkiewicz a teksty piosenek Wiesława Sujkowska. Nad dźwiękiem i montażem pracował Jakub Milencki. Kierownikiem produkcji była Monika Wojtysiak.

Sympatyczny szczeniak Muffin marzy o tym, żeby kiedyś zostać dzikim psem o imieniu Napoleon. Pewnego dnia podczas zabawy z dziećmi wchodzi do kosza, do którego przywiązane są balony, i unosi się w przestworza. Piesek ląduje na oddalonym od domu kamienistym wybrzeżu. Wkrótce zaprzyjaźnia się z niezwykłą papugą – Birdo Lucci. Wspólnie poznają także inne dzikie zwierzęta, z którymi przeżywają wiele ciekawych, niezapomnianych przygód. [opis: teleman.pl]

Na chwilę obecną nie jest zaplanowana kolejna powtórka filmu Napoleon w TVP.

Odpowiedz