„Joker” kolejnym filmem komiksowym od Warner Bros.

Całkiem niedawno Warner Bros. upublicznił listę planowanych filmów opartych na komiksach DC. Okazuje się, że nie była ona pełna, ponieważ w planach jest jeszcze jeden film. Kilka godzin temu ogłoszono, że Todd Phillips (Rekiny wojny, trylogia Kac Vegas) prawdopodobnie wyreżyseruje solowy film o Jokerze.

Joker ma się rozgrywać na początku lat 80. w Gotham City. Osoby zaangażowane w produkcje filmu chcą, aby ton filmu przypominał dramaty gangsterskie Martina Scorsesego. Twórca Wilka z Wall Street miał ponoć otrzymać propozycję zajęcia stanowiska producenta filmu. W tytułowego bohatera ma się wcielić młody aktor.

Joker powstanie w ramach nowo powstałego działu DC Films. Mają być w nim realizowane filmy z bohaterami znanymi z DC Comics. Nie mają one wchodzić w skład głównego ekranowego uniwersum, do którego należy chociażby Liga Sprawiedliwości.

Chociaż w tytułowej roli nie zobaczymy Jareda Leto, to aktor nie zawiesił swojej współpracy z Warner Bros. i DC. Ponoć mamy go zobaczyć w Legionie Samobójców 2 i Gotham City Sirens. Obecna polityka Warner Bros. wskazuje, że Joker powinien być dystrybuowany z polskim dubbingiem, ale żadne oficjalne decyzje w tej kwestii jeszcze nie zapadły. Nie wiemy nawet kiedy film trafi na ekrany kin.

Odpowiedz