Film „Módl się o deszcz” w ofercie Netfliksa

Nie minęło dużo czasu, a na Netfliksie pojawiła się kolejna produkcja z kategorii „zupełnie losowy film z polskim dubbingiem”. Po niedawnym Dzikim psie, dziś przyszła kolej na tegoroczny dramat Módl się o deszcz, wyreżyserowany przez Aleksa Ranarivela, odpowiedzialnego również za niedawny Galop ku wolności. Największą gwiazdą Módl się o deszcz jest bodaj Jane Seymour, polskim widzom znana przede wszystkim z roli doktor Quinn.

Podobnie jak w przypadku poprzednich filmów aktorskich, które zostały udostępnione na Netfliksie z dubbingiem, tak i tutaj nie zamieszczono plansz z ekipą odpowiedzialną za polską wersję ani z obsadą. Biorąc pod uwagę rozpoznaną ze słuchu obsadę dubbingu, można przypuszczać, że zrealizowany został on w Studiu Sonica. W polskiej wersji wystąpili m.in. Brygida Turowska-Szymczak (Olivia Gardner, rola Jane Seymour), Aleksandra Radwan (Emma Gardner), Tomasz Błasiak (szeryf Nico Reyonso) i Andrzej Blumenfeld (Patrick Waring).

Kiedy dziennikarka Emma Gardner dowiaduje się, że zmarł jej ojciec, wraca z Nowego Jorku do swojego rodzinnego miasteczka. Okazuje się, że niegdyś idylliczna rolnicza społeczność, w której się wychowała i spędziła dzieciństwo, została wyniszczona przez susze i stała się siedliskiem gangów, co przyczyniło się do ogromnego ubóstwa mieszkańców. Szybko odkrywa, że śmierć jej ojca wcale nie była wypadkiem, jak się początkowo wydawało. Na liście podejrzanych o jego zabójstwo znajdują się nazbyt gorliwi ekolodzy, miejscowy watażka i inni farmerzy, zazdrośni o sukcesy Marcusa.

Odpowiedz