„Valerian i miasto tysiąca planet”: główna obsada dubbingu ujawniona

Zanim poznamy pełną listę realizatorów polskiego dubbingu do filmu Valerian i miasto tysiąca planet (Valerian and the City of a Thousand Planets; 2017) minie jeszcze trochę czasu. Obsada polskiego dubbingu powinna być znana jeszcze przed premierą filmu. Tak było do tej pory, i raczej Kino Świat nie powinien trzymać tych informacji w tajemnicy.

Dobra wiadomość jest taka, że poznaliśmy główną obsadę dubbingu a także nazwisko reżysera odpowiedzialnego za polski dubbing. Jak donosi Gumisio na stronie dubbing.pl całość polskiej wersji powstała w Studiu PRL, co nie jest zaskoczeniem bo głównie z tym studiem, w przypadku zleceń kinowych, współpracuje Kino Świat. Za reżyserię dubbingu odpowiada Marek Robaczewski. W głównej obsadzie polskiego dubbingu usłyszymy Józefa Pawłowskiego – Valerian (Dane DeHaan) oraz Olgę Bołądź – Laureline (Cara Delevingne). Jest to zmiana w stosunku do wcześniejszych kinowych dubbingów gdzie oboje aktorzy przemawiali głosami Marcina Hycnara (Niesamowity Spider-Man 2) oraz Lidii Sadowej (Legion Samobójców).

Kosmiczni agenci Valerian i Laurelina zostają wysłani z misją przeprowadzenia śledztwa w międzygalaktycznym Mieście Tysiąca Planet.

Valerian i miasto tysiąca planet zadebiutują na ekranach polskich kin już 4 sierpnia.

Odpowiedz