„Rick i Morty” doczekali się drugiej wersji polskiego dubbingu

Liczba seriali animowanych dla widzów dorosłych do których w ciągu ostatnich lat opracowano polski dubbing systematycznie rośnie. Nie zdarza się jednak często aby jeden serial, i to w ciągu niecałego roku, doczekał się dwóch różnych wersji z polskim dubbingiem. Tak się właśnie stało z serialem Rick i Morty (Rick and Morty; 2013-17) do którego nowa wersja z polskim dubbingiem powstała na zlecenie Comedy Central.

Przyczyny takiego obrotu spraw należy upatrywać w tym, że dystrybutor, u którego zaopatruje się Comedy Central, nie zdołał odkupić od Netfliksa dwóch pierwszych sezonów Rick’a i Morty’ego z polskim dubbingiem, lub też sam Netflix nie chciał ich sprzedać. Dobre w tej sytuacji jest na pewno to, że Comedy Central, pomimo nieodkupienia istniejącego dubbingu, zlecił opracowanie własnego dubbingu a nie wersji lektorskiej. Wygląda na to, że stacja jest przychylna dubbingowaniu produkcji animowanych dla dorosłego widza, i w bliskiej przyszłości powinniśmy się spodziewać kolejnych takich dubbingów.

Rick i Morty z nową wersją dubbingu zadebiutuje na antenie Comedy Central w piątek 28 lipca o godzinie 22:00 i 22:30. W tym dniu stacja wyemituje dwa pierwsze odcinki pierwszego sezonu. Poniżej prezentujemy zwiastun serialu nadawany przez Comedy Central z fragmentami polskiego dubbingu. Niestety wygląda na to, że podobnie jak dubbing Netfliksa, tak i dubbing Comedy Central, będzie miał wypikane niecenzuralne zwroty. Może mieć to związek z wymaganiami producenta odpowiedzialnego za lokalizację serialu na języki narodowe.

{youtube}eVDkgN0pE6s{/youtube}

Odpowiedz