„O jednego za wiele” z polskim dubbingiem w kinie Iluzjon

W ramach cyklu „Costa-Gavras” kino Iluzjon przypomni w sobotę 3 czerwca o godzinie 16:00 francusko-włoski film O jednego za wiele (Un homme de trop; 1967). Wprawdzie repertuar na stronie internetowej kina tego nie potwierdza, ale powinniśmy się spodziewać, że film zostanie wyemitowany z kinowym dubbingiem z 1969 roku który powstał w dawnym Studiu Opracowań Filmów. Za reżyserię tego dubbingu odpowiada Henryka Biedrzycka.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu O jednego za wiele wystąpili między innymi: Józef Nowak – Cazal (Bruno Cremer), Jan Mayzel – Jean (Jean-Claude Brialy), Stefan Knothe – Thomas (Gerard Blain), Maciej Rayzacher – Kerk (Jacques Perrin), Roman Wilhelmi – Groubac (Claude Brasseur), Marian Wyrzykowski – dziadek Passavin (Charles Vanel), Czesław Byszewski – trzynasty więzień (Michel Piccoli) oraz Jerzy Bielenia – Moujon (Francois Perier), Bogusz Bilewski – Ouf (Claude Brosset) i inni.

Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Oddział partyzantów odbija z obozu jenieckiego francuskich żołnierzy skazanych przez Niemców na śmierć. Okazuje się, że wśród uwolnionych znajduje się człowiek, którego nikt nie zna i nie wiadomo w jaki sposób udało mu się dołączyć do ich grupy. Wśród żołnierzy rodzi się pełna napięcia sytuacja. Nie wiedzą kim jest obcy i czy można mu ufać. Dowódca oddziału musi podjąć trudną decyzję co zrobić z uwolnionym więźniem. [opis: kino Iluzjon]

O jednego za wiele zostanie wyemitowany w kinie Iluzjon w Sali Mała Czarna.

Odpowiedz