„Mały rycerz Trenk”: obsada dubbingu zleconego przez HBO

Prawdopodobnie nie jest to pierwszy dubbing zlecony przez HBO Polska, ale ta sytuacja jest warta odnotowania. Dzisiaj, zarówno w HBO GO jak i na antenie HBO odbyła się premiera niemiecko-austriackiego filmu animowanego pt. Mały rycerz Trenk (Der Kleine Ritter Trenk; 2015). Dubbing powstał w studiu Start International Polska na zlecenie HBO Polska. Możliwe, że w przyszłości stacja zleci opracowanie polskiego dubbingu także do innych produkcji.

W latach 90. HBO prawdopodobnie zleciło opracowanie polskiego dubbingu do amerykańskiego dramatu Siostro, moja siostro. Lista płac podana podczas napisów końcowych nie wymienia zleceniodawcy, ale prawie na pewno był to dubbing zlecony przez HBO. W późniejszym czasie dubbing nadawała TVP2.

Za reżyserię polskiej wersji dubbingowej filmu Mały rycerz Trenk odpowiada Anna Apostolakis. Dialogi polskie napisał Jakub Osiński. Nad dźwiękiem i montażem pracował Janusz Tokarzewski. Nad kierownictwem produkcji czuwała Anna Krajewska.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu Mały rycerz Trenk wystąpili między innymi: Antoni Scardina – Trenk Maja Kwiatkowska – Tekla, Zbyszek Konopka – Wertolt, Wojciech Żołądkowicz – Hans, Józef Pawłowski – Momme-Mumm, Wojciech Słupiński – Mattes, Jarosław Domin – Veit, Lilia Wasserman – Mia-Mina, Andrzej Gawroński – Książę, Karol Kwiatkowski – Zink, Przemek Glapiński – Ojciec oraz Bartosz Martyna – Herald i inni.

Odpowiedz