Marieta Żukowska o swojej roli w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

W najbliższy piątek na ekrany kin wejdzie najnowszy film Warner Bros., Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Jego akcja rozgrywa się siedemdziesiąt lat przed historią znaną z serii Harry Potter. Główny bohater, magizoolog Newt Skamander, przybywa do Nowego Jorku i przeżywa niezwykłe przygody w tajemniczym stowarzyszeniu czarownic i czarowników. W jedną z głównych ról wciela się aktorka i wokalistka Alison Sudol, której głosu w polskiej wersji użyczyła Marieta Żukowska. Oto co aktorka mówi o swojej roli:

Myślę, że dość nieźle znam świat Harry’ego Pottera. Od dziecka czytałam o jego przygodach z zapartym tchem. Pamiętam, że jako nastolatka nieraz przez całą noc do piątej, czy szóstej nad ranem czytałam, żeby dowiedzieć się, jaki będzie koniec. Nieprzytomna potem siedziałam na lekcjach, ale zawsze było warto. Podkładanie głosu sprawia mi wielką frajdę, bardzo to lubię. Jestem schowana w studio, a przede mną na ekranie dzieje się magia i ja mogę do tego dołożyć cząstkę siebie.

Reżyser Agnieszka Matysiak jest czujną i bardzo wrażliwą osobą. Ma wielką intuicję, doskonale wiedziała, jak mi pomóc, dawała bardzo celne uwagi, dlatego nie miała żadnych wątpliwości. Poza tym jest zabawna i cały czas śmiałyśmy się w przerwach.

Moja postać, Queenie Goldstein, jest uroczą postacią, którą znakomicie gra Alison Sudol. Jest słodka, świetnie gotuje i najważniejsze – potrafi czytać w myślach innych. Zakochuje się bez pamięci w śmiertelniku. Co zrobi dla tej miłości? Zobaczycie. Praca nad postacią Queenie to wielka przyjemność, po prostu pasujemy do siebie. Gdybym dostała propozycję takiej roli w filmie, byłabym najszczęśliwsza.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej Fantastycznych zwierząt w reżyserii Agnieszki Matysiak odpowiada Film Factory Studio. Film zadebiutuje na ekranach polskich kin już 18 listopada.

Listopad 2016