„Benek Brawura i czerwone taksówki” otrzymał polski dubbing

W ofercie serwisów VOD znalazła się francuska komedia familijna z 2014 roku pt. Benek Brawura i czerwone taksówki (Benoît Brisefer: Les taxis rouges). Okazuje się, że dystrybutor filmu, Kino Świat, przygotował polską wersję dubbingową specjalnie na rynek VOD. Będzie to już drugi film z francuskim aktorem Jeanem Reno który otrzymał w tym roku polski dubbing. Pierwszym był Mój przyjaciel orzeł gdzie aktora dubbingował Władysław Kowalski. W filmie Benek Brawura i czerwone taksówki Jean Reno przemówi głosem Zbigniewa Konopki.

Realizację nagrań polskiego dubbingu do filmu Benek Brawura i czerwone taksówki dokonano w Studiu Rewers. Za reżyserię dubbingu odpowiada Ireneusz Machnicki. Tłumaczenie i dialogi przygotowała Agnieszka Dróbkowska. Nad dźwiękiem i montażem pracował Krzysztof Praszkiewicz. W obsadzie dubbingu wystąpili m.in.: Bernard Lewandowski – Benek Brawura (Leopold Huet), Paweł Szczesny – Juliusz Dussiflard (Gérard Jugnot) oraz Stanisław Brudny, Szymon Cempura, Joanna Domańska i inni.

Benek Brawura wygląda jak przeciętny 10-letni chłopiec. Ma jednak zupełnie nieprzeciętną moc. Dzięki nadludzkiej sile potrafi podnosić bardzo ciężkie przedmioty i skakać aż po chmury. Niestety, jego supersiła nie jest odporna na przeziębienie. Aby zabezpieczyć się przed katarem, Benek zawsze nosi szalik. Pewnego dnia spokojny dzień chłopca przerywa informacja o tym, że jego przyjaciel taksówkarz Dussiflard ma kłopoty. Mężczyzna w pada w tarapaty z powodu niebezpiecznego Poiloneza i jego gangu. Benek Brawura rusza na ratunek.

Film Benek Brawura i czerwone taksówki można wypożyczyć po kliknięciu w ten odnośnik. Produkcja będzie dostępna do 30 czerwca 2017 roku.

Źródło: vod.pl

Odpowiedz