Netflix: „Rick i Morty” – nowy serial dla widzów dorosłych z dubbingiem

Liczba produkcji do których Netflix zleca opracowanie polskiej wersji dubbingowej nie jest duża, ale z reguły są to pozycje warte odnotowania. Tak jest i tym razem. Dzisiaj Netflix opublikował 10. odcinek pierwszego sezonu serialu Rick i Morty (Rick and Morty; 2013-16) w wersji z polskim dubbingiem.

Rick i Morty jest amerykańskim serialem telewizyjnym dla widzów dorosłych stworzonym dla sieci Adult Swim. Pierwotnie produkcja miała być satyrą filmu Powrót do przyszłości, która została stworzona specjalnie na potrzeby festiwalu Channel 101. Projekt odniósł sukces i jego twórców nie trzeba było długo namawiać na stworzenie osobnego serialu telewizyjnego.

Ricky i Morty opowiada o przygodach ekscentrycznego, nie stroniącego od alkoholu naukowca Ricka Sancheza, któremu akompaniuje jego wnuk Morty. Bohaterowie odbywają dalekie podróże po odległych galaktykach a także alternatywnych rzeczywistościach. W dalszych odcinkach, będą im sporadycznie towarzyszyć także rodzicie Mortiego: Beth i Jerry oraz jego siostra Summer. Połączenie niestabilnego życia rodzinnego z coraz to nowymi pomysłami szalonego ojca Beth dają produkcję przepełnioną nietuzinkowym, czarnym humorem.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej serialu Ricky i Morty w reżyserii Jana Aleksandrowicza-Krasko odpowiada BTI Studios. Nad dźwiękiem i montażem pracowali Joanna Wróblewska, Jakub Lenarczyk, Łukasz Rydzewski oraz Dorota Orłowska. W obsadzie polskiej wersji dubbingowej serialu wystąpili m.in.: Modest Ruciński – Rick Sanchez (Justin Roiland), Michał Głowacki – Mortimer „Morty” Smith (Justin Roiland), Agnieszka Kudelska – Summer Smith (Spencer Grammer), Jacek Bończyk – Jerry Smith (Chris Parnell), Klementyna Umer – Beth Smith (Sarah Chalke) oraz Dorota Furtak-Masica – Jessica (Kari Wahlgren), Jan Aleksandrowicz-Krasko, Miriam Aleksandrowicz, Anna Apostolakis-Gluzińska, Krzysztof Banaszyk i inni.

W ciągu najbliższych tygodni Netflix powinien zamieścić pozostałe 10 odcinków pierwszego sezonu serialu Ricky i Morty w wersji z polskim dubbingiem. Prawdopodobnie polskiego dubbingu doczeka się także drugi sezon, liczący 10 odcinków, którego premiera odbyła się w zeszłym roku. Twórcy zapowiedzieli produkcję także trzeciego sezonu.

Odpowiedz