Anna Terpiłowska o swojej roli w „Mój przyjaciel smok”

W najbliższy piątek na ekrany kin wejdzie najnowszy film Disneya, „Mój przyjaciel smok”. Opowiada on o tajemniczym dziesięciolatku, który mieszka w lesie z wielkim zielonym smokiem o imieniu Elliott. W jedną z głównych ról wciela się aktorka Bryce Dallas Howard, która polskiej wersji przemówi głosem Anny Terpiłowskiej. Oto co aktorka mówi o pracy nad dubbingiem i swojej roli:

Praca przy „Moim przyjacielu smoku” była dla mnie dużą przyjemnością ze względu na gatunek filmowy, który uwielbiam, ale również dużym wyzwaniem. Dotychczas nagrywałam głos do gier komputerowych i seriali animowanych, więc w pewnym sensie praca nad fabułą to dla mnie nowość (chociaż miałam mały rozbieg bo dwa tygodnie wcześniej nagrywałam swoją pierwszą fabułę, „Tarzana Legendę”).

Na szczęście jestem dość empatycznym widzem i z pomocą wrażliwego reżysera (jak to było przy tej pracy) szybko utożsamiam się z postacią. Nie trudno było mi zrozumieć i poczuć to co Grace. Jest to kobieta wrażliwa na naturę, zwierzęta i otwarta na to co nieznane, mogłabym to samo powiedzieć o sobie, więc cieszyło mnie to, że ta postać jest tak bliska moim własnym przekonaniom.

Ciekawe i trochę magiczne w takiej pracy jest odkrywanie, że ta postać może przemawiać moim głosem. Trudne w trakcie tych nagrań było jednak powstrzymywanie łez i nie pociąganie nosem. Film jest naprawdę poruszający, a mikrofon niezwykle wrażliwy na smarkanie!

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej „Mój przyjaciel smok” w reżyserii Artura Kaczmarskiego odpowiada SDI Media Polska. Film zadebiutuje na ekranach polskich kin już 12 sierpnia.

Sierpień 2016