Mikołaj Klimek o swojej roli w „Legionie Samobójców”

W najbliższy piątek na ekranach kin zagości Legion Samobójców, film opowiadający o grupie skazańców, która otrzymuje od rządu szansę na odkupienie swoich win, wypełniając misję zagrażającą ich życiu. W jedną z głównych ról w polskiej wersji wciela się Mikołaj Klimek. Mimo niewielkiej roli aktor wypowiedział się na temat pracy nad dubbingiem i swojej roli:

Moja krokodylowa postać, Killer Crock, wyróżniała się tym, że większość jej reakcji była w tonie międzynarodowym, więc nie zdarłem gardła dubbingując ją. w związku z tym potrzebowałem też mniej czasu w studio. Z umówionych 3 godzin praca skurczyła się do pół godziny.

Krokodyl to raczej mało skomplikowana psychologicznie postać. Głównie krzyczy, reaguje i walczy, czyli dostałem kolejną rolę po warunkach. Lecz choć dialogi były skromne, to bardzo humorystyczne i ciepłe.

Nagranie odbyło się w studiu Sonika i jak to bywa przy pracy z Markiem Robaczewskim, było wesoło i sympatycznie. Z tym reżyserem czasem przerywa się nagranie (jeżeli oczywiście jest na to czas), aby opowiedzieć sobie najświeższe dowcipy. Niestety, nie nadają się one do publicznego cytowania.

Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej Legionu Samobójców w reżyserii Marka Robaczewskiego odpowiada Studio Sonica. Film zadebiutuje na ekranach polskich kin już 5 sierpnia.

Sierpień 2016