Marek Bukowski o swojej roli w „Legionie Samobójców”

W najbliższy piątek na ekranach kin zagości Legion Samobójców, film opowiadający o grupie skazańców, która otrzymuje od rządu szansę na odkupienie swoich win, wypełniając misję zagrażającą ich życiu. W jedną z głównych ról wciela się amerykański aktor Will Smith, natomiast w polskiej wersji przemówi on głosem Marka Bukowskiego. Oto co aktor mówi o pracy nad dubbingiem i swojej roli:

Moja postać nazywa się Deadshot. Ukrywa się pod nią sam Will Smith – jeden z moich ulubionych aktorów. To uroczy facet, z ciekawą ekspresją, świetnym warsztatem aktorskim. Ma w sobie to, co ma również tzw. czarna muzyka: bezpretensjonalność, naturalność i przekorę. Smith jest uosobieniem luzu i specyficznego flow całej grupy.

To wielka frajda, że akurat tego aktora mogę dubbingować. Rewelacja! Nie odczuwam presji, jest to uczucie zupełnie mi obce. Podobnie jak zawodowa rywalizacja. Zawsze robię co mogę, z maksymalnym poświęceniem, pokorą i… różnym efektem. Jak to w życiu. Jeśli się udało, to plasuję to wśród trzech swoich największych życiowych osiągnięć jak do tej pory. Dwóch synów dożywotnio  – to dwa pierwsze miejsca – a potem dubbingowanie Willa Smitha.

Studio Sonica to ludzie maszyny – doskonali profesjonaliści!


Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej Legionu Samobójców w reżyserii Marka Robaczewskiego odpowiada Studio Sonica. Film zadebiutuje na ekranach polskich kin już 5 sierpnia.

Sierpień 2016