„Call of Duty: Infinite Warfare” i „Dishonored 2” z polskim dubbingiem

Call of Duty to jedna z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych serii gier w historii. Chociaż wszystkie jej dotychczasowe części wydane zostały w Polsce jedynie z napisami, to najnowsza odsłona, Call of Duty: Infinite Warfare, dostępna będzie również z polskim dubbingiem, o czym poinformował dzisiaj jej dystrybutor, cdp.pl. Na Xboksie One i PlayStation 4 wybrać będzie można pomiędzy wersją angielską z polskimi napisami i polskim dubbingiem, z kolei na pecetach wybór ograniczy się jedynie do angielskiego lub polskiego audio, bez możliwości wyboru napisów. Decyzja ta co prawda cieszy, ale wydaje się nieco dziwna, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że Infinite Warfare jeszcze przed premierą stała się obiektem powszechnej krytyki, której powodem jest przede wszystkim przeniesienie akcji w realia science-fiction. Wraz z najnowszą częścią dostępna będzie również zremasterowana wersja Call of Duty: Modern Warfare, uznawanej za jedną z najlepszych odsłon serii, ta jednak opatrzona zostanie jedynie polskimi napisami. Od jakiegoś czasu wiadomo już, że z dubbingiem wydany zostanie również główny konkurent Infinite Warfare, czyli Battlefield 1, ale ta akurat decyzja nikogo nie dziwi, ponieważ Electronic Arts Polska już od dłuższego czasu dubbinguje wszystkie swoje shootery.

Mały ptaszek doniósł również o dubbingu do Dishonored 2, kontynuacji udanej i chwalonej skradanki z 2012 roku, co zdaje się potwierdzać opis produktu na Steamie. Chociaż pierwsza część zlokalizowana została kinowo przez Cenegę, wydaje się prawdopodobne, że za dubbingiem stoi światowy wydawca gry, Bethesda Softworks. Cenega przed kilkoma miesiącami poinformowała na swoim facebookowym fanpage’u, że chociaż będzie dystrybuowała na terenie Polski Doom (który ukazał się w maju), to za polską wersję, w tym dubbing, odpowiedzialna jest Bethesda. Wydaje się, że firma – wzorem Blizzard Entertainment – przejęła od polskiego wydawcy odpowiedzialność za finansowanie lokalizacji swoich gier, co jest dobrą informacją, bo potencjalnie może oznaczać, że wszystkie jej produkcje wydawane będą z polskim dubbingiem. Chociaż, z drugiej strony, trudno wyobrazić sobie nazistów z Wolfenstein mówiących po polsku.

Battefield 1 ukaże się w Polsce 21 października, Call of Duty: Infinite Warfare 4 listopada, a Dishonored 2 11. Wszystkie trzy gry wydane zostaną na komputery i konsole Xbox One i PlayStation 4.

Odpowiedz