Marta Wierzbicka o roli w filmie „Alicja po drugiej stronie lustra”

W dzieciństwie utożsamiałam się z postacią Alicji. Także wydawało mi się, że żyłam w świecie marzeń i chodziłam z głową w chmurach – mówi Marta Wierzbicka. Znana aktorka miała możliwość powrócić swoimi myślami do minionych lat dzieciństwa, poprzez użyczenie głosu tytułowej bohaterce filmu Alicja po drugiej stronie lustra (Alice Through the Looking Glass, 2016). Film wejdzie na ekrany polskich kin już w najbliższy czwartek zarówno w wersji z polskim dubbingiem jak i w wersji oryginalnej z napisami.

Marta Wierzbicka po raz drugi użycza swojego głosu Alicji Kingsleigh. Z powodu zagorzałej sympatii jaką darzy bohaterkę powieści Lewisa Carrolla, aktorka potraktowała tę możliwość bardzo osobiście. – Przeżywać wspomnianą historię w ciele Alicji, odgrywać rolę za pomocą głosu, to było dla mnie niezwykłe ważne doświadczenie – podsumowuje Wierzbicka.

W nadchodzącej produkcji ze studia Disneya poznamy dalszy ciąg przygód Alicji, która powraca do Krainy Podziemia. – Kapelusznik wpadł w tarapaty. Pragnął pomóc swojej rodzinie, a jak wiemy z pierwszej odsłony filmu, rodzina Kapelusznika już dawno nie żyje. Alicja zdecydowała się na podróż w czasie – tak opisuje fabułę filmu Marta Wierzbicka. – Czas zdaje się być inny niż w naszych wyobrażeniach. Czas jest mężczyzną. I będzie się z nim działo wiele niespodziewanych rzeczy – mówi aktorka.

W polskiej wersji językowej filmu Alicja po drugiej stronie lustra mieszkańcy Krainy Czarów przemówią dobrze znanymi głosami. Wśród polskiej obsady dubbingu znalazło się mnóstwo znanych aktorów. Obok Marty Wierzbickiej (Alicja; rola Mii Wasikowskiej) bohaterom filmu Disneya użyczyli swych głosów między innymi Małgorzata Kożuchowska (Biała Królowa; rola Anny Hathaway), Katarzyna Figura (Czerwona Królowa; rola Heleny Bonham Carter), Cezary Pazura (Kapelusznik; rola Johnny’ego Deppa), Jarosław Boberek (Czas; rola Sachy Baronz Cohena).

Źródło: mat. prasowe

{youtube}yhiu9y3EI4k{/youtube}

Odpowiedz