„Żebro Adama” z polskim dubbingiem w kinie Iluzjon

W niedzielę 6 marca o godzinie 16:15 kino Iluzjon przypomni amerykańską komedię obyczajową pt. Żebro Adama (Adam’s Rib; 1949). Polska wersja dubbingowa filmu w reżyserii Seweryna Nowickiego powstała w 1962 roku w dawnym SOF-ie w Warszawie. W obsadzie dubbingu Żebra Adama wystąpili m.in.: Stanisław Jaśkiewicz (Adam Bonner; rola Spencera Tracy’ego), Aniela Świderska (Amanda Bonner; rola Katherine Hepburn) oraz Hanna Skarżanka (artystka cyrkowa Hope Emerson; rola Olympii La Pere) i inni.

Prokurator Adam Bonner zostaje oskarżycielem w sprawie młodej kobiety, która usiłowała zastrzelić swojego męża, przyłapanego na zdradzie. Niespodziewanie okazuje się, że obrońcą oskarżonej Doris ma być jego żona Amanda, która uważa, że kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, nie są sądzone sprawiedliwie. Poza tym, postanawia udowodnić swojemu mężowi, że jest zdolna wygrać tę sprawę. W domu państwa Bonnerów nastają ciężkie czasy…

Powtórka polskiego dubbingu do filmu Żebro Adama odbędzie się w kinie Iluzjon w sobotę 26 marca o godzinie 18:00. Obie marcowe projekcje odbędą się w Sali Stolica.

Odpowiedz