„Ant-Man”: o kulisach produkcji

Znakomici aktorzy z Michaelem Douglasem i Paulem Ruddem na czele, wartka akcja, humor oraz nowy, czerwonooki bohater. Disney zaprasza na wakacyjną przygodę z Człowiekiem Mrówką. Film w polskiej wersji językowej lub z napisami.

Superbohaterowie nie bez powodu cieszą się tak ogromnym wzięciem wśród kinomanów. Dzięki nim można nie tylko marzyć, lecz także uwierzyć w sens walki o dobro i w triumf sprawiedliwości. Jesteśmy więc pewni, że do gustu przypadnie Wam całkiem nowa postać – właściciel lśniącej zbroi, pozwalającej zmniejszyć się do rozmiarów owada oraz fosforyzujących, rubinowych oczu – Ant-Man. Skąd się wziął?

Po pierwsze, wcale nie jest taki „nowy”. Na kartach komiksów Marvela pojawił się w 1962 roku. Nazywał się Henry Hank Pym (Michael Douglas, w polskiej wersji jęz. Olgier Łukaszewicz), był wynalazcą serum zmniejszającego (tzw. Cząsteczki Pyma) oraz kostiumu, ułatwiającego komunikację z mrówkami i zapewniającego nadludzkie siły. Był też członkiem-założycielem drużyny mścicieli, Avengersów. Jego spadkobiercą stał się król złodziei Scott Lang (Paul Rudd, w polskiej wersji jęz. Piotr Adamczyk), który w uniwersum Marvela zadebiutował w 1979 roku jako spec od elektroniki. Pracował dla Tony’ego Starka, miał ciężko chorą córkę. Chcąc zaś jej pomóc, ukradł kombinezon, by w ten sposób dotrzeć do jedynej osoby, która może ocalić dziewczynkę. – Spodobał mi się pomysł przekazania przez Hanka pałeczki Scottowi – mówi reżyser Peyton Reed. – Dzięki temu rodzi się między nimi relacja mentor-nauczyciel, którą można świetnie wykorzystać. To zresztą klasyczny motyw z komiksów Marvela, do tej pory nieobecny w filmach tego studia…

Jak wszystkie te elementy połączono na ekranie? – Mój bohater jest przestępcą. Właśnie wyszedł z więzienia. Nie zna Ant-Mana. Nie wie też, że Pym go obserwuje. Tymczasem to właśnie on sprawia, że Scott wraca do kryminalnej przeszłości: włamuje się do domu wynalazcy i kradnie pieniądze, by zapłacić alimenty na córkę. Hank wszystko to zaaranżował, chcąc nauczyć Scotta, jak używać kostiumu Ant-Mana, ponieważ pragnie powierzyć mu ważne zadanie – tłumaczy Paul Rudd. W filmie nie może oczywiście zabraknąć tego złego. Nazywa się Yellowjacket (Corey Stoll, dubbing Szymon Bobrowski) i ma wizję, która może okazać się zgubna dla całej ludzkości.

Artykuł „Ant-Man” autorstwa Macieja Misiornego pojawił się w 29 numerze Tele Tygodnia z 13 lipca 2015 roku.

Odpowiedz