Disney pracuje nad nową wersją filmu „Zakonnica w przebraniu”

Disney planuje reboot komedii Zakonnica w przebraniu (Sister Act; 1992). Remake filmu który został po raz pierwszy wspomniany w Hollywood Reporter, jest obecnie w fazie rozwoju. Nad scenariuszem pracują Kirsten Smith oraz Karen McCullah które są znane z takich produkcji jak Legalna blondynka (2001), Ona to on (2006) oraz Zakochana złośnica (1999). Producentką filmu ma być Allie Shearmur której ostatnią produkcją był Kopciuszek.

Wiadomość o remake’u pojawia się w 23 lata po premierze oryginału w którym główną role grała Whoopi Goldberg. Aktorka wcieliła się w Deloris Van Cartier która była świadkiem morderstwa i w ramach pomocy oferowanej przez policję została wysłana do klasztoru. Komedia Disneya w której wystąpili także Maggie Smith jako Matka przełożona, Kathy Najimy jako Siostra Mary Patrick oraz Wendy Makkena jako Siostra Mary Robert zarobiła w sumie 232 miliony dolarów. Sukces finansowy pierwszej części Zakonnicy w przebraniu doprowadził do tego, że w 1993 roku powstała jego kontynuacja a w 2006 został przygotowany musical na Broadwayu.

Na razie Disney skrupulatnie nie udziela żadnych informacji odnośnie obsady jak i fabuły filmu, ale nie można wykluczyć, że część aktorów z poprzednich dwóch odsłon powróci w nowym filmie. Tajemnicą jest również to czy do filmu ponownie zostanie zaangażowana Whoopi Goldberg. To co nas najbardziej interesuje, to oczywiście polski dubbing. Raczej nie mamy szans na to, że pierwsze dwie odsłony Zakonnicy w przebraniu doczekają się polskiego dubbingu chociażby w nowym wydaniu Blu-ray, ale w przypadku produkcji trzeciej części całkiem realny wydaje się być dubbing kinowy. Wskazuje na to duży udział widowni dubbingowej, w całościowych zyskach z biletów, filmów aktorskich które w ostatnim czasie były wprowadzane przez Disneya do kin. Pomimo, że prace nad produkcją filmu już się rozpoczęły, to na chwilę obecną należy tę informację traktować wyłącznie jako ciekawostkę, bo nie wiadomo czy produkcja filmu dojdzie do skutku. W ostatnim czasie Disney zrezygnował z produkcji hucznie zapowiadanego TRON: Ascension i nie wiadomo czy podobnego losu nie podzieli nowa odsłona Zakonnicy w przebraniu.

Odpowiedz