Film „Dwoje na huśtawce” z polskim dubbingiem w kinie Iluzjon

Kino Iluzjon przygotowało dla koneserów dubbingu kolejny film aktorski z czasów PRL-u. Tym razem w ramach cyklu „Aktorskie portrety – Shirley MacLaine” kino Iluzjon zdecydowało się na przypomnienie widzom amerykańskiego filmu Dwoje na huśtawce (Two for the Seesaw; 1962). Pierwsza tegoroczna emisja tego filmu w kinie Iluzjon, która miała miejsce 8 stycznia, odbyła się z polskim dubbingiem opracowanym w 1972 roku w dawnym SOF-ie. Należy się spodziewać, że i w przypadku kolejnej emisji, która odbędzie się już w piątek 16 stycznia o godzinie 20:00 w Sali Mała Czarna, kino Iluzjon zdecyduje się na przypomnienie dubbingu w reżyserii Jerzego Twardowskiego.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu Dwoje na huśtawce wystąpili m.in.: Barbara Wrzesińska (Gittel Moscawitz; rola Shirley MacLaine), Tadeusz Jastrzębowski (Jerry Ryan; rola Roberta Mitchuma), Adam Wysocki (Taubman; rola Edmonda Ryana), Irena Kownas (Sophie; rola Elizabeth Fraser), Jerzy Tkaczyk (Oscar; rola Eddiego Firestonea) oraz Zbigniew Kryński (Jacoby; rola Billa Graya).

Prawnik Jerry Ryan porzuca żonę i swoje uporządkowane życie, całkowicie zależne od bogatego teścia. Przyjeżdża do Nowego Jorku, by zapomnieć o przeszłości i na nowo ułożyć sobie życie. Na przyjęciu u znajomego poznaje Gittel Moscawitz, która pod pozorami niezależności i energii, skrywa swoje prawdziwe oblicze samotnej i pragnącej ciepła kobiety. Oboje zakochują się w sobie i planują wspólne życie. Przeszłość Jerry’ego nie daje jednak o sobie zapomnieć. [opis: kino Iluzjon]

Odpowiedz