Disney w roku 2015 zapowiada dubbingową ofensywę

Mijający rok udowodnił, że kinowy dubbing zaczął wracać do łask. Po 1989 roku w kinach nie dubbingowano tylu filmów co obecnie. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący 2015 rok będzie pod tym względem jeszcze lepszy od obecnego. George Clooney, Hugh Laurie czy Michael Douglas to tylko część aktorów którzy w przyszłym roku (niekiedy po raz pierwszy) przemówią po polsku.

U przedstawiciela Disneya udało mi się potwierdzić, że w przyszłym roku kinowego dubbingu doczekają się nie tylko Kopciuszek, Avengers: Czas Ultrona czy Gwiezdne Wojny, Część VII: Przebudzenie Mocy, ale i Kraina Jutra, Ant-Man oraz Księga dżungli. W tym roku Disney zdubbingował 4 filmy aktorskie. W przyszłym roku będzie to już 6 produkcji.

Kopciuszek (Cinderella)

Premiera: 13 marca 2015
Gatunek: Przygodowy/Familijny
Reżyseria: Kenneth Branagh
Obsada: Cate Blanchett, Lily James, Richard Madden, Stellan Skarsgård, Helena Bonham Carter, Holliday Grainger, Sophie McShera, Derek Jacobi

„Kopciuszek” to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara® Kennetha Branagha („Thor”, „Hamlet”), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę.
W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem…

Avengers: Czas Ultrona (Avengers: Age of Ultron)

Premiera: 7 maja 2015
Gatunek: Akcja/Sci-Fi
Reżyseria: Joss Whedon
Obsada: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Samuel L. Jackson, Aaron Taylor-Johnson; Elizabeth Olsen

Grupa największych superherosów w historii kina powraca w filmie „Avengers: Czas Ultrona”.
Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.

Kraina Jutra (Tomorrowland – A World Beyond)

Premiera: 22 maja 2015
Gatunek: Przygodowy/Sci-Fi
Reżyseria: Brad Bird
Obsada: George Clooney, Hugh Laurie, Britt Robertson,
Raffey Cassidy, Tim McGraw, Judy Greer, Kathryn Hahn, Keegan-Michael Key, Thomas Robinson

„Kraina jutra” to najnowszy film przygodowy Disneya opowiadający o niezwykłej podróży w czasie. Dwójka bohaterów: uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank (George Clooney) oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki Casey (Britt Robertson), wyruszają na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni, znanego jako „Kraina jutra”. To zadanie zmieni świat – i ich samych – na zawsze.
Za scenariusz filmu odpowiada dwukrotny zdobywca Oscara® Brad Bird, a w głównej roli zobaczymy Georga Clooneya również nagrodzonego statuetką Amerykańskiej Akademii Filmowej. Doborową obsadę filmu dopełniają Hugh Laurie i Britt Robertson.

Ant-Man

Premiera: 17 lipca 2015
Gatunek: Akcja/Sci-Fi
Reżyseria: Peyton Reed
Obsada: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly

W lipcu 2015 roku filmowe uniwersum Marvela powiększy się o kolejnego superbohatera. Ant-Man, bo o nim mowa, po raz pierwszy pojawił się na kartach komiksu Marvela w 1962 roku.
Zawodowy oszust Scott Lang (Paul Rudd) aka Ant-Man, za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem doktorem Hankiem Pymem (Michae Douglas), zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie.

Księga dżungli (The Jungle Book)

Premiera: 9 października 2015
Gatunek: Przygodowy/Familijny
Reżyseria: Jon Favreau
Obsada: Scarlett Johansson, Idris Elba, Bill Murray, Ben
Kingsley, Lupita Nyong’o, Neel Sethi

Disneyowska adaptacja klasycznej baśni autorstwa Rudyarda Kiplinga trafi do kin 9 października 2015.

Gwiezdne Wojny, Część VII: Przebudzenie Mocy (Star Wars: The Force Awakens)

Premiera: 25 grudnia 2015
Gatunek: Przygodowy/Sci-Fi
Obsada: Harrison Ford, Gwendoline Christie, Adam Driver, Carrie Fisher, Lupita Nyong’o, Peter Mayhew, Oscar Isaac

Gwiezdne wojny w reżyserii George’a Lucasa trafiły na ekrany 25 maja 1977 roku. Choć film początkowo wyświetlano tylko w 32 amerykańskich kinach, szybko pobił rekordy frekwencji, przeszedł do klasyki i całkowicie odmienił oblicze kinematografii. Kluczem do tego niezwykłego sukcesu była formuła „space opery”, łączącej elementy baśni, westernu i fantasy z niezwykłymi efektami specjalnymi, czerpiącej z mitologii i kultur całego świata. George Lucas, wizjoner, scenarzysta i reżyser Gwiezdnych wojen, stworzył wypełnione tajemniczą Mocą gwiezdne uniwersum, którego trzonem jest sześć pełnometrażowych filmów. Już w grudniu 2015 roku filmowy świat Gwiezdnych wojen powiększy się o kolejną opowieść: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” – jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat.

Odpowiedz