„Niemy Movie” – muzyka i dubbing na żywo w Kinie Praha

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Niemy Movie” czyli kino (nie)całkiem serio. Cykl pokazów ma na celu przypomnienie, odświeżenie i zaprezentowanie w formie ambitnej rozrywki kina niemego, które w rękach zespołu „Niemy Movie” zyskuje nowe życie!

We wtorek, 9. grudnia o godz.20.30 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu  „Niemy Movie” w Kinie Praha. Zapraszamy na pokaz niemych filmów  – „Wyprawa na Księżyc” z 1902 roku oraz „Podbój Bieguna Północnego” z 1912 roku z muzyką i dubbingiem na żywo.

Są to dwa krótkometrażowe filmy wielkiego pioniera niemego kina i eksperymentatora w dziedzinie efektów specjalnych, jakim był Georges Méliès (1861-1938).

„Wyprawa na księżyc” to jego najbardziej znany film, ikona kultury, zaliczana do 100 najważniejszych dzieł kinematografii. Opowiada o wyprawie badawczej na Srebrny Glob i zaskakującym spotkaniu z jego mieszkańcami,  z których jeden towarzyszyć będzie bohaterom w pośpiesznym powrocie na Ziemię.

„Podbój Bieguna Północnego” to inspirowany prozą Juliusza Verne’a wyścig, kto pierwszy dumnie zatknie flagę na biegunie północnym. Jest jednocześnie tłem dla nieukrywanej satyry na różne nacje i grupy społeczne (m.in. sufrażystki). Można powiedzieć, że oba filmy są także pretekstem do pokazania cudownych efektów specjalnych, tworzonych technikami znanymi  z teatru (ruchome dekoracje w naturalnej skali), a nierzadko metodą “kleju i nożyczek”.

Ceny biletów:

22 zł – ulgowy

25 zł – normalny

INFORMCJA:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03 -719 Warszawa
tel. 22 343 03 10

Odpowiedz