W oczekiwaniu na dubbing filmu „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”

Do premiery wyczekiwanego dubbingu do filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (The Hobbit: The Battle of the Five Armies; 2014) zostały już niecałe dwa miesiące. Do sieci zaczyna przedostawać się coraz więcej informacji odnoszących się do wątków fabularnych które zobaczymy na wielkim ekranie. Jedną z takich informacji, jest deklaracja reżysera filmu, Petera Jacksona, że na tytułową Bitwę pod Samotną Górą przeznaczonych zostanie aż 45 minut z całego filmu:

To skomplikowana logistyczna operacja. Mamy elfy, ludzi, orków, krasnoludy – przedstawicieli różnych kultur, z różnym uzbrojeniem, tarczami, zbrojami i taktyką. Zanim wypuścimy pierwsze strzały, bardzo ważne jest zaprojektowanie całego krajobrazu. Odpowiedzenie sobie na różne pytania, na przykład: mamy 10 tys. orków, gdzie ich wszystkich pomieścimy?

Prawdopodobnie na ekranie zobaczymy gigantyczne Orły które pojawiły się we Władcy Pierścieni: Powrocie króla (The Lord of the Rings: The Return of the King; 2003). Sugeruje się, że w Bitwie Pięciu Armii mogą odegrać jeszcze większą role niż w obrazie z 2003 roku.

Trylogia Hobbita kosztowała w sumie 745 milionów dolarów. Na tak wysokie koszty produkcji złożyło się opracowanie filmów w technologii 3D oraz formacie 48 klatek na sekundę. Dla porównania, jeszcze 10 lat temu cała trylogia Władcy pierścieni kosztowała zaledwie 281 milionów dolarów. Sam Peter Jackson szacował w 2007 roku, że pierwsze dwie odsłony Hobbita będą kosztowały w sumie 300 milionów dolarów. Pomimo niedoszacowania, warto wspomnieć, że pierwsze dwa Hobbity zarobiły 2 miliardy dolarów. Ostatnia część również ma szansę na osiągnięcie pokaźnych zysków z dystrybucji. Niektóre szacunki mówią nawet o miliardzie dolarów jakie miałaby zarobić ostatnia część Hobbita.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii wejdzie na ekrany polskich kin 26 grudnia 2014 roku i poza wersją z polskim dubbingiem, do wyboru będzie także wersja oryginalna z polskimi napisami.

alt

Odpowiedz