„Kacper i Emma: Najlepsi przyjaciele” oraz „Kacper i Emma: Zimowe wakacje” z dubbingiem opracowanym na potrzeby Festiwalu KINO DZIECI

Na początku sierpnia informowaliśmy, że studio Master Film na potrzeby Festiwalu KINO DZIECI opracuje polskie wersje lektorskie i dubbingowe produkcji, które będą wyświetlane w jego ramach. Niestety repertuar dubbingowy będzie bardzo skromny. Spośród 33 produkcji aktorskich, animowanych i krótkometrażowych, jedynie trzy filmy (dwa aktorskie i jeden animowany) będą wyświetlane z polskim dubbingiem. Reszta będzie posiadała opracowanie lektorskie. Poniżej prezentujemy listę filmów, które otrzymają polski dubbing specjalnie na potrzeby Festiwalu KINO DZIECI, który odbędzie się w 15 miastach Polski w dniach od 27 września do 5 października 2014. Więcej informacji o festiwalu znaleźć można tutaj.

Kacper i Emma: Najlepsi przyjaciele | Karsten og Petra blir bestevenner

Produkcja: Norwegia, 2013

Czas trwania: 74 min

Reżyseria: Arne Lindtner Næss

Scenariusz: Line Fougner Christensen

Emma niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać od mamy wymarzonego psa. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest właśnie Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela.

Kacper i Emma: Zimowe wakacje | Karsten og Petra på vinterferie

Produkcja: Norwegia 2013

Czas trwania: 73 min.

Reżyseria: Arne Lindtner Næss

Scenariusz: Alexander Eik

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawy w wybudowanym specjalnie dla nich igloo. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter (Piotr). Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, ma wiele talentów, co bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować Emmie?

Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa | Ma maman est en Amérique, elle a rencontré Buffalo Bill

Produkcja: Francja/Luksemburg 2013

Czas trwania: 75 min.

Reżyseria: Marc Boreal, Thibaut Chatel

Scenariusz: Jean Regnaud, Stéphane Bernasconi

Jeanem opiekuje się niania i zapracowany tata. Chłopiec nie wie, że jego mama nie żyje. Bliscy utrzymują go w przekonaniu, że jest w podróży. Aby prawda nie wyszła na jaw, przyjaciółka Jeana wysyła do niego pocztówki. Dziewczynka, podając się za jego mamę, opisuje wakacyjne przygody i pełne niesłychanych wydarzeń sytuacje. Jean rozpoczyna naukę w szkole – stawia czoła nowym problemom. Z czasem musi również oswoić się ze smutną prawdą o odejściu mamy. Film dla całej rodziny. Opowieść o relacjach między dziećmi i dorosłymi, przyjaźni i wyzwaniach stojących przed najmłodszymi.

Odpowiedz