TV6 zaczaruje dubbingiem do „Czarodziejów z Waverly Place”

W pierwszym dniu rozpoczęcia roku szkolnego w telewizji naziemnej pojawią się dwa seriale aktorskie z ramówki Disney Channel. Kilka dni temu informowaliśmy, że od 1 września TVN7 rozpocznie emisję pierwszej serii Violetty z disneyowskim dubbingiem. Do grona stacji, które sięgnęły po telewizyjne dubbingi Disney Channel, dołączyła również stacja TV6, która już od najbliższego poniedziałku rozpocznie emisję Czarodziejów z Waverly Place (Wizards of Waverly Place; 2007-12). Serial będzie emitowany w TV6 od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 i 18:30. Powtórka odcinków odbędzie się następnego dnia o godzinie 6:50 oraz 7:20.

Nie będzie to pierwsza emisja dubbingu do Czarodziejów z Waverly Place w otwartej telewizji. W 2010 roku o emisję tego dubbingu postarała się Telewizja Polska, która w tej wersji wyemitowała pierwszą serię serialu. Nie sposób pominąć faktu, że pokazywanie przez dwie godziny dziennie dubbingu do Czarodziejów z Waverly Place w kanale otwartej telewizji może pozytywnie wpłynąć na promowanie dubbingu wśród widzów. Telewizyjne dubbingi do produkcji aktorskich są zlecane głównie przez kanały młodzieżowe, dlatego ich reemisja w TVN7 czy też TV6 jest zawsze warta podkreślenia.

Polska wersja dubbingowa Czarodziejów z Waverly Place powstała w studiu SUN STUDIO POLSKA (obecne SDI Media Polska). Za reżyserię dubbingu odpowiadali Marek Robaczewski i Wojciech Paszkowski. W obsadzie dubbingu wystąpili m.in.: Anna Wodzyńska (Alex Russo, rola Seleny Gomez), Rafał Kołsut (Justin Russo, rola Davida Henriego), Piotr Janusz (Max Russo, rola Jake’a T. Austina), Jarosław Boberek (Jerry Russo, rola Davida DeLuise’a), Anna Gajewska (Theresa Russo, rola Marii Canals-Barrery), Monika Węgiel (Harper Finkle, rola Jennifer Stone) i inni. W sumie Disney Channel zdubbingował wszystkie cztery serie serialu składające się ze 110 odcinków.

Odpowiedz