Serial „Radiostacja Roscoe” dostępny z polskim dubbingiem online

Fanów kanadyjskiego serialu Radiostacja Roscoe (Radio Free Roscoe; 2003-2005) z pewnością powinna ucieszyć informacja, że serial jest dostępny do obejrzenia za darmo w serwisie VOD player.pl należącym do TVN S.A. Na razie jest to jedynie pierwsze dziesięć odcinków z sezonu pierwszego, ale warto podkreślić, że są to odcinki z polskim dubbingiem który powstał przeszło dekadę temu w studiu Master Film na zlecenie MiniMaxa i ZigZapa.

Przez lata dubbing do Radiostacji Roscoe był dostępny jedynie w archiwach Canal+. W 2009 roku na emisję serialu w wersji z dubbingiem zdecydowała się TVP2. Do dzisiaj żadna stacja nie powtórzyła tego serialu.

MiniMax/ ZigZap zdubbingował wszystkie 52 odcinki serialu (4 serie). Wyemitowanie całości dubbingu zajęło stacji 8 miesięcy (od 4 października 2004 roku do 7 maja 2005 roku). Za reżyserię dubbingu odpowiadały: Elżbieta Jeżewska i Agata Gawrońska. W obsadzie polskiej wersji dubbingowej wystąpili m.in.: Julia Kołakowska (Lily Randall, rola Kate Todd), Marcin Pawłowski (Robbie McGrath, rola Hugolina Chevretta-Landesquea), Leszek Zduń (Ray, rola Ala Mukadama), Marek Włodarczyk (Travis Strong, rola Nathana Cartera), Piotr Polk (Dyrektor Waller, rola Hamisha McEwana) oraz Beatrycze Łukaszewska (Kim Carlisle, rola Genelli Williams) i inni.

Pierwsze dziesięć odcinków serialu Radiostacja Roscoe z polskim dubbingiem można obejrzeć online na stronie player.pl po kliknięciu w ten odnośnik.

Odpowiedz