„Lassie” z polskim dubbingiem w Polsacie

Polsat po raz kolejny pozytywnie zaskoczył swoich widzów. W chwili pisania niniejszej wiadomości, stacja emituje właśnie familijny film Lassie z polskim dubbingiem. Polsat przejął prawa do emisji filmu od TVN-u, który przez lata emitował go w wersji lektorskiej. Dzisiejsza emisja Lassie z kinowym dubbingiem z 2006 roku jest niejako potwierdzeniem polityki produbbingowej Polsatu, którą obserwujemy już od dłuższego czasu. Spoty telewizyjne ujawniają, że z dubbingiem zostaną wyemitowane również filmy Pan Popper i jego pingwiny (19 kwietnia, godz. 20:00) oraz Królewna Śnieżka (26 kwietnia godz. 20:00).

Polska wersja dubbingowa filmu Lassie została opracowana w studiu dubbingowym Master Film na zlecenie dystrybutora Monolith Films. Reżyserem dubbingu była Elżbieta Jeżewska, montażem zajmował się Jan Graboś, dźwiękiem Elżbieta Mikuś, a dialogami Witold Surowiak. Kierownikiem produkcji był Romuald Cieślak.

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej Lassie wystąpili: Ignacy Gogolewski (Książę), Grzegorz Małecki (Hynes), Mariusz Benoit (Rowlie), Anna Klamczyńska (Cilla), Bartosz Kołsut (Joe Carraclough), Andrzej Chudy (Sam Carracloug, rola Johna Lyncha), Kinga Tabor (Sara Carraclough, rola Samanthy Morton), Grzegorz Wons (Buckles, rola Nicholasa Lyndhursta) i Krzysztof Janczar (Snickers, rola Celyny Jones). Pełna lista realizatorów tego dubbingu dostępna jest po kliknięciu w ten odnośnik.

Odpowiedz